Jak na stavbu fotovoltaické elektrárny pro vlastní potřebu?

30.
září

Možná i vás při pohledu na stále rostoucí účty za elektřinu již napadlo, jestli by nebylo lepší vyrábět si elektřinu sám. Jednou z takových možností je domácí fotovoltaika. Podobné řešení skvěle poslouží i tam, kde není možné vybudovat přípojku k elektrické síti. Jak na stavbu fotovoltaické elektrárny pro vlastní potřebu?

Číst celé...


Jaký je postup připojení plynu do domu?

28.
září

Připojení plynu do domu představuje poměrně administrativně náročný proces. Žádost o připojení k distribuční soustavě, vypracování projektové dokumentace, získání stavebního povolení, revizní zpráva – to všechno budete pro zřízení plynové přípojky potřebovat. Zjistěte, jaký je správný postup krok za krokem.

Číst celé...


Jaké jsou nevýhody kondenzačních kotlů?

27.
září

Vybíráte způsob vytápění do své novostavby nebo provádíte rekonstrukci ve starším domě? Pak jste jistě narazili na možnost pořízení kondenzačního kotle. Výrobci slibují vysokou účinnost zařízení a značnou úsporu na účtech za vytápění oproti klasickým plynovým kotlům. Ale zkušenosti s plynovými kondenzačními kotli ukazují, že existují také nevýhody. Na ně se podíváme v dnešním článku.

Číst celé...


Kdy se vyplatí předhypoteční úvěr?

26.
září

Konečně jste objevili byt, který splňuje všechny vaše požadavky. V cestě za ideálním bydlením však stojí zdánlivě nepřekonatelná překážka. Vybranou nemovitost nelze použít k zajištění hypotéky, jinou nemovitost nemáte a bez hypotéky si vysněný byt nemůžete dovolit. Naštěstí existuje předhypoteční úvěr.

Číst celé...


Povinná výbava 2020: Změní se něco?

25.
září

Je už to nějaký ten pátek, co jste absolvovali autoškolu a dokázali vyjmenovat přesné složení povinné výbavy nazpaměť? Pak možná budete tápat, co všechno je její součástí v roce 2020. Zatímco ještě dva roky bylo složení povinné výbavy pro řadu řidičů noční můrou, nově nastavená pravidla už jsou přece jen o něco mírnější. Co s sebou musíte vozit, a které předměty už nejsou potřebné? Čtěte dál a dozvíte se to.

Číst celé...


Chcete bydlet ve vlastním? V Praze můžete mít problém

24.
září

Pořízení vlastního bydlení v Praze se může prodražit. Jeden metr čtvereční v novostavbě vyjde v průměru na 115 tisíc korun. Ale ani když disponujete dostatečnými peněžními prostředky, nemáte vyhráno –⁠ bytů v hlavním městě je nedostatek. Vlastní bydlení je tak pro většinu Pražanů nedostižný sen.

Číst celé...


Kdy začíná topná sezona? Nezáleží jen na datu, ale i teplotě

23.
září

Topná sezóna začíná 1. září a končí 31. května, ale kromě tohoto časového vymezení musí být splněna ještě podmínka teplotní. Když teplota v lokalitě poklesne alespoň dva po sobě jdoucí dny pod 13 °C, může se topná sezona zahájit. Co dalšího byste měli vědět?

Číst celé...


Jak vybrat dodavatele plynu? Důležitá je cena i smlouva

22.
září

Víte, kolik vás ročně stojí provoz vašeho plechového miláčka? Pravděpodobně ano. Počítáte ale, kolik ročně utratíte za plyn? Rozdíly mezi českými domácnostmi jsou často obrovské. Málokdo navíc ví, že na dodavateli plynu a dalších energií může snadno ušetřit prostým srovnáním a výměnou. Jak vybrat toho nejvýhodnějšího dodavatele plynu? Poradíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Za jak dlouho získáte půjčku ihned? Někde během několika minut, jinde za dva dny

21.
září

S půjčkou má podle aktuálních statistik zkušenost zhruba každý druhý Čech. Dostat se do svízelné finanční situace totiž může každý z nás a to doslova ze dne na den. Pokud řešíte problém finančního charakteru, který jednoduše nepočká, možná se do vašeho hledáčku dostane půjčka ihned s výplatou na účet nebo v hotovosti. Za jak dlouho peníze reálně obdržíte? Podívali jsme se téhle problematice „na zoubek“.

Číst celé...


Jak vybrat elektrokotel do rodinného domu?

20.
září

Vytápění elektřinou mnozí zatracují kvůli vysokým nákladům na provoz. V určitých případech však elektrokotel může představovat naopak nejvýhodnější způsob vytápění. Zjistěte, do jakých domů se vytápění elektřinou hodí a jak vybrat elektrokotel.

Číst celé...


Kdy stačí k nehodě vyplnit záznam o nehodě a kdy volat policii?

19.
září

Dojde-li k dopravní nehodě, mají její účastníci dvě možnosti. Mohou se dohodnout a vyplnit záznam o nehodě, nebo zavolat policii, která nehodu vyšetří a sepíše úřední záznam o nehodě. Víte, kdy jen nutné policii volat a kdy ne? Existují nějaká oficiální pravidla?

Číst celé...


Budou hypotéky v roce 2020 zdražovat? Situace je nejistá!

18.
září

Asi každý z nás sní o vlastním bydlení. Vzhledem k výši prvotní investice si ale často k jeho musíme brát hypotéku. A získat ji není v dnešní době ani trochu jednoduché. Ne nadarmo se ale říká, že vše zlé je k něčemu dobré. Krize způsobená koronavirovou pandemií totiž zamíchala kartami na hypotečním trhu a mnohým jednotlivcům či domácnostem zjednodušila cestu k vysněnému bydlení. Jak vypadá situace na hypotečním trhu dnes, a budou hypotéky v roce 2020 zdražovat? Podívali jsme se problematice lidově řečeno „na zoubek“.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro vodáky: Liší se v něčem?

17.
září

Vodáctví je mezi Čechy odjakživa oblíbeným outdoorovým sportem. Jako každý sport tak i sjíždění řek slibuje nejen pořádný kopec zábavy, ale také při něm hrozí různá rizika. Pro všechny případy je proto dobré mít sjednané kvalitní cestovní pojištění a to nejen na vodácké akce v zahraničí.

Číst celé...


Vše, co musíte vědět před žádostí o americkou hypotéku

16.
září

Sen o vlastním bydlení má pravděpodobně každý z nás. S jeho splněním nám dokážou pomoct banky, které umí poskytnout hypoteční úvěr na výstavbu, koupi nebo rekonstrukci nemovitosti. Co když ale neřešíte koupi či výstavbu klasického domu, ale i tak potřebujete půjčit větší obnos finančních prostředků? S klasickou hypotékou máte smůlu. Naštěstí existuje ta „americká,“ u níž nemusíte dokládat, jak s vypůjčenými prostředky naložíte. Přečtěte si o ní více.

Číst celé...


Hypotéka pro OSVČ: Proč byste ji měli plánovat dlouho předem?

14.
září

Získat hypotéku je dnes těžké i pro běžné zaměstnance se stálým a pravidelným příjmem. Drobní podnikatelé (OSVČ) jsou na tom ale kvůli nejistému a nestálému příjmu mnohem hůře. Pokud chtějí někdy v budoucnu žádat o úvěr na bydlení, měli by tomu přizpůsobit své příjmy a zdanění ideálně i několik let dopředu.

Číst celé...


Jak sbalit kufr na dovolenou a nebrat s sebou celý dům?

13.
září

Sbalit si na dovolenou vše potřebné, aniž byste sebou vláčeli nejen pořádně naditý kufr, ale ještě další zavazadla, představuje pro spoustu cestovatelů nadlidský úkol. Vždyť nezbytné se zdá být téměř vše. Máme pro vás 5 tipů, jak si zabalit skromně a přitom efektivně.

Číst celé...


Jak ušetřit za plyn?

13.
září

Zdají se vám vaše účty za plyn vysoké? Zemní plyn patří k vůbec nejlevnějším způsobům vytápění, přesto platí některé domácnosti tisíce ročně navíc zcela zbytečně. Zjistěte, jak můžete ušetřit za plyn i vy.

Číst celé...


Krátkodobé půjčky: Na jak dlouho si můžete půjčit?

12.
září

Důvodů, proč potřebujete půjčit menší či větší obnos finančních prostředků, je nespočet. Možná se potýkáte s vleklou nemocí a nižším příjmem, váš zaměstnavatel se opozdil s výplatou nebo zkrátka potřebujete uhradit výdaj, který jednoduše nepočká. Co dělat v případě, kdy nemáte rezervy a do další výplaty zbývá několik (tý)dnů? Řešením může být krátkodobá půjčka. Komu je tenhle produkt určený a na jak dlouho si můžete peníze půjčit? Odpovíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Statistika dopravních nehod v ČR za rok 2019: Bourali jsme častěji, ale ubylo „smrťáků“

11.
září

Říká se, že nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Své o tom ví i ti, kteří dennodenně řeší dopravní nehody a zachraňují životy na cestách. Bouráme totiž mnohem častěji. Naštěstí ale ubývá množství nehod s tragickým koncem. Co dalšího říká policejní statistika dopravních nehod pro rok 2019?

Číst celé...


Jak často absolvovat revizi plynového kotle?

10.
září

Topná sezona se blíží, a tak je potřeba připravit i váš plynový kotel. Jak často je nutné provádět revizi plynového kotle a jaké další povinnosti jako jeho majitel máte? V dnešním článku se dozvíte všechny důležité informace, abyste nic nezanedbali.

Číst celé...


Půjčka pro OSVČ: Jak ji získat?

9.
září

Rozhodli jste se rozvířit vody podnikání? Máte dobrý podnikatelský nápad nebo se jednoduše chcete vymanit z každodenní rutiny korporátu? Pokud jste alespoň na jednu výše uvedenou otázku odpověděli „ano,“ pak pravděpodobně už podnikáte nebo v nejbližší době začnete. Co ale dělat, pokud vám chybí peníze? Jednou z možností je půjčka pro OSVČ. Její získání sice není nejjednodušší, ale ani nemožné.

Číst celé...


Dovolená v Rakousku: Co navštívit a na co se připravit?

8.
září

Od 5. června, kdy byly mezi Rakouskem a Českem zrušeny restrikce kvůli koronaviru, lze do této krásné sousední země a zpět, cestovat bez jakýchkoliv omezení. Máme pro vás hned několik vytipovaných úchvatných míst, která byste v Rakousku rozhodně měli navštívit.

Číst celé...


Revize komínů: Kdy je potřebná a kolik vás bude stát?

7.
září

Před topnou sezónou byste měli uvést komín do perfektního stavu – to znamená nechat ho vyčistit a zkontrolovat. Problém ale může nastat při objednávání kominíka. Potřebujete revizi nebo postačí kontrola spalinových cest? Pojďte si s námi ujasnit pojmy a zjistěte, na kolik vás revize komína vyjde.

Číst celé...


Připravte se na topnou sezonu: 5 tipů, na co nezapomenout

6.
září

Ještě než na dveře zaklepe podzim, měli byste se připravit na topnou sezonu. Jinak by se vám mohlo stát, že zůstanete s prvními chladnými dny bez tepla, ale řádná příprava je důležitá také z finančního hlediska. Čím lépe se na topnou sezonu nachystáte, tím levněji vás vyjde. Podívejte se, co dělat, aby vás topná sezona nezastihla nepřipravené.

Číst celé...


Jak najít levné letenky a procestovat celý svět

4.
září

Zejména mladí lidé během studií touží cestovat a poznávat celý svět. V rozletu do různých koutů světa jim však často brání nedostatek financí. Naštěstí existuje řada možností, jak náklady spojené s cestováním maximálně snížit. Například takové letenky lze sehnat až o třetinu levněji. Stačí vědět, jak na to.

Číst celé...


Můžu získat půjčku jako nezaměstnaný?

3.
září

Ztráta zaměstnání znamená odříznutí od pravidelného příjmu a ne vždy je možné ihned nastoupit do nové práce. V tu chvíli možná uvažujete o půjčce, která by vám pomohla překlenout náročné období. S trvalým příjmem získáte půjčku prakticky kdykoliv. Ale jak si poradit, když přijdete o práci? Půjčka pro nezaměstnané existuje, ale měli byste ji vnímat jako krajní řešení.

Číst celé...


Srovnání cen povinného ručení: Jak vybrat to nejvýhodnější a na co se zaměřit?

2.
září

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, obecně nazývané jako povinné ručení, je zákonnou povinností každého vlastníka motorového vozidla. Jde totiž o jednu z podmínek k tomu, aby vozidlo mohlo být provozováno na veřejných komunikacích. Pojištění kryje škody způsobené vozidlem ostatním a chrání tak pojištěného před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozené strany. Jak vybrat tu nejvýhodnější pojistku? Odpovědí je praktické srovnání povinného ručení, které provedete skrze nezávislé srovnávače online.

Číst celé...


Pojištění zkažené dovolené: Oficiální pojistka neexistuje. Peníze ale můžete získat zpět

1.
září

Těšili jste se na vysněnou dovolenou, která ale nedopadla tak úplně podle vašich představ. Pobyt vám znepříjemnil hmyz na pokoji, zkažené jídlo nebo třeba absence slibovaných (a zaplacených služeb). Ačkoli oficiální pojištění zkažené dovolené žádná z tuzemských pojišťoven nenabízí, i přesto máte právo zájezd reklamovat a získat zpět poměrnou část zaplacených prostředků.

Číst celé...