Víte, jak to vypadá uvnitř Temelína? Vydejte se na exkurzi

30.
srpen

Elektrárna Temelín se nachází v jižních Čechách, asi 24 km od Českých Budějovic a 5 km od Týna nad Vltavou. Ve dvou blocích se tu ročně vyprodukuje na 15 TWh elektřiny, což představuje pětinu celkové výroby elektřiny v České republice. Vydejte se s námi na exkurzi do nitra elektrárny.

Číst celé...


Jak zlepšit šance na získání hypotéky?

29.
srpen

Přísná pravidla získání hypotéky mnohým komplikují splnění jejich velkého snu o vlastním bydlení. Pokud nad hypotékou vážně přemýšlíte, ale bojíte se jejího zamítnutí, pravděpodobně vás budou zajímat následující řádky, na kterých poradíme, jak zlepšit šance na získání hypotéky legální cestou.

Číst celé...


Ostrovní fotovoltaika: Kdo ji využije?

28.
srpen

Ostrovní fotovoltaická elektrárna patří k méně oblíbeným typům solárních elektráren, ale ve specifických případech se její pořízení vyplatí. Poskytuje zcela nezávislý zdroj elektrické energie. Jak ostrovní fotovoltaika funguje a kdo ji nejlépe využije pro výrobu vlastní elektřiny?

Číst celé...


90% hypotéky: Jaké jsou jejich nevýhody?

27.
srpen

Neustále se zvyšující ceny nemovitostí i pozemků kladou na žadatele o hypotéku stále vyšší nároky. Získat bydlení bez vlastních prostředků je dnes navíc už takřka nemožné. Našetřeno musíte mít ideálně 15 – 30 %. Existují samozřejmě i 90 % hypotéky, u kterých stačí mít reálně našetřeno „pouhých“ deset procent. I k nim se ale vážou určité nevýhody a získat je není ani trochu jednoduché.

Číst celé...


Neoprávněný odběr elektřiny: Jaké vám za něj hrozí pokuty?

26.
srpen

Pokuta za neoprávněný odběr elektřiny možná hrozí i vám. Nejedná se totiž pouze o úmysl, ale černého odběru elektřiny se dopouštíte také v situacích, kdy je poškozené vaše měřicí zařízení nebo chybně provedete převod k novému dodavateli. I v případě neúmyslného pochybení vám může dodavatel naúčtovat několikanásobně vyšší částku, než by odpovídala skutečně odebrané elektrické energii.

Číst celé...


Půjčka na bydlení i dárky: Na co si půjčit a na co raději ne?

25.
srpen

Půjčit si nebo raději našetřit? To je v některých případech velmi ožehavá otázka. Vzít si půjčku a splnit si tak některá svá přání ihned zní totiž nejen lákavě, ale v některých případech také lehkomyslně a nebezpečně. Než o půjčku požádáte, důkladně zvažte, na co ji chcete použít.

Číst celé...


Jak vybrat dozimetr?

24.
srpen

Dozimetr je zařízení sloužící k měření radiace. Využívají ho především odborníci, ale pořídit si ho může i laik. Jak měřič radiace vybrat?

Číst celé...


Kdy si vzít nebankovní půjčku?

23.
srpen

Asi každý z nás se někdy dostal do situace, v níž přemýšlel nad finanční injekcí. Drtivá většina těch, kteří potřebovali peníze navíc, mířili do banky. Tady na ně ale čekal poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces s nejasným výsledkem. Pokud navíc bankovní úředník shledal, že je klient pro banku příliš rizikový, žádost o půjčku mu jednoduše zamítl. Naštěstí existují i nebankovní půjčky, které může získat bohaté portfolio žadatelů. Kdy si vzít nebankovní půjčku? Prozradíme na následujících řádcích.

Číst celé...


10 faktů o jaderné elektrárně Temelín

22.
srpen

Jaderná elektrárna Temelín je jedním ze dvou jaderných zdrojů v České republice. Nachází se v jižních Čechách v obci Temelín. První elektřinu vyrobil Temelín ve zkušebním provozu v roce 2000.

Číst celé...


Bydlení v Praze vs. na vesnici: Co se vyplatí?

21.
srpen

Vybrat si to pravé místo pro život není jen tak. Řada z nás si pokládá otázku, zda je lepší bydlení v Praze, nebo bydlení na vesnici. Oboje má své výhody a nevýhody, se kterými člověk musí počítat. Podívejme se na to, která z těchto variant se vyplatí.

Číst celé...


7 tipů při výběru ojetého auta, které se nevyplatí podceňovat

20.
srpen

Už dlouho sníte o vlastním plechovém miláčkovi, ale jste limitováni objemem finančních prostředků, které můžete jeho koupi obětovat? Pak se budete pravděpodobně dívat na ojetá auta. Abyste nekupovali zajíce v pytli a svého rozhodnutí následně nelitovali, je dobré vědět, jak koupit ojeté auto, na co se při jeho výběru a koupi zaměřit, a které detaily nepodcenit. Přinášíme vám rovnou sedm tipů.

Číst celé...


Kam v Česku na hory? 3 tipy na dovolenou na horách v ČR

19.
srpen

České hory nedosahují závratných výšek jako Alpy. Nižší nadmořská výška jim však na kráse nijak neubírá. Nejenže jsou české hory neuvěřitelné malebné, ale dokáží být také hodně drsné a zrádné jako mnohem vyšší hory. Dejte jim letošní léto šanci a poznejte nová místa, na která se budete rádi vracet.

Číst celé...


Jak funguje jaderná elektrárna Temelín?

18.
srpen

Jaderná elektrárna Temelín je největším zdrojem elektřiny v České republice. S roční výrobou 15 TWh pokrývá asi jednu pětinu celkové produkce v tuzemsku. Temelín má dva reaktory, přičemž každý disponuje výkonem přes 1000 MWe a využívá principů štěpné reakce.

Číst celé...


Kolik dnes potřebujete financí na bydlení v Praze?

17.
srpen

Láká vás bydlení na vesnici nebo dáváte přednost spíše městům? Pokud chcete prožít pohodový život rovnou v tom hlavním, bude vás to stát spoustu peněz a ostatně také nervů a času. Bydlení v Praze není zadarmo a zpravidla na něj dosáhnou jen někteří. Na kolik vás vyjde pronájem bytu a za kolik tady postavíte nebo koupíte rodinný dům? Podívali jsme se problematice lidově řečeno „na zoubek“.

Číst celé...


Elektrosmog: Co to je a může nám škodit?

16.
srpen

Elektrosmog je laické označení pro škodlivý vliv elektromagnetického záření. To se vyskytuje všude kolem nás. Vyzařuje ho elektrické vedení, televizní vysílače, mobilní telefony i všechny domácí spotřebiče. Může nám škodit a je nutné se proti němu chránit?

Číst celé...


Proč se vyplatí sjednání úrazového pojištění k havarijnímu pojištění?

15.
srpen

Povinné ručení, obecně zažité označení pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, musí mít ze zákona sjednáno každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz, nebo je používáno na veřejných komunikacích. Jak je to ale s havarijním pojištěním a dalšími doplňkovými připojištěními, které si k němu můžete za výhodnějších podmínek sjednat?

Číst celé...


Kam na dovolenou s dětmi o letních prázdninách?

14.
srpen

Na jaře to vypadalo, že budeme rádi, když letošní dovolenou strávíme doma v Česku. Situace s koronavirem se naštěstí vyvrbila tak, že i letošní léto můžeme strávit také v zahraničí třeba u moře. Máme pro vás pár zajímavých tipů, kam vyrazit na dovolenou s neposednými dětmi.

Číst celé...


Kdy vyčerpáme neobnovitelné zdroje?

13.
srpen

Bez neobnovitelných zdrojů energie si navzdory vzestupu těch obnovitelných stále nelze představit fungování dnešní společnosti. Využití uhlí, ropy nebo zemního plynu lze vidět v podstatě na každém kroku. Je ale třeba mít na paměti, že zásoby těchto důležitých surovin nejsou nekonečné. Kdy vyčerpáme neobnovitelné zdroje?

Číst celé...


Jak na srovnání cen havarijního pojištění?

12.
srpen

Komplexní pojištění vozidel v ideálním případě vedle povinného ručení obsahuje havarijní pojištění. Teprve tehdy může vlastník vozidla říci, že provozuje vozidlo chráněné před různými typy škod. Víte, jak si nejlépe havarijní pojištění vybrat?

Číst celé...


Na co si lidé nejčastěji půjčují? Vede bydlení a pozadu není ani elektronika

11.
srpen

S půjčkou má podle posledních průzkumů vlastní zkušenost každý druhý Čech. V současné době nějaký druh spotřebitelského úvěru nebo půjčky splácí zhruba třetina obyvatel Česka. Co nás vede k tomu půjčit si peníze od banky nebo nebankovní instituce? Podívali jsme se problematice na zoubek a přinášíme zajímavé zjištění.

Číst celé...


Fotovoltaické panely: Co o nich potřebujete vědět?

10.
srpen

Fotovoltaické panely vám pomohou s úsporou na účtech za elektřinu a zároveň přispějete ke snižování emisí a zlepšení životního prostředí. Na druhou stranu se jedná o vysokou investici v řádech stovek tisíc korun, proto je dobré si nejdříve několik faktů ujasnit.

Číst celé...


Jste v insolvenci a chcete si půjčit? Poradíme vám, jak na to

8.
srpen

Do insolvence se může dostat každý z nás. V současné době se s ní potýká více než 144 000 osob. Navíc dostat se do prekérní situace, která skončí vyhlášením osobního bankrotu, není vůbec složité. Stačí několik pozdě uhrazených splátek, výpadek příjmu nebo vleklá nemoc a problém je na světě. Pokud se vy sami potýkáte s insolvencí a potřebujete finanční injekci, jistě nám dáte za pravdu, že sehnat půjčku pro lidi v insolvenci není nic jednoduchého. Přesto to není nemožné.

Číst celé...


Kdy se vyplatí investovat do elektrokotle?

7.
srpen

Elektrokotel je jedním z nejpohodlnějších způsobů vytápění, který poskytuje plynulou regulaci a takřka nulovou údržbu. Pro novostavby s perfektním zateplením se topení elektřinou většinou vyplatí, přesto není rozhodnutí o pořízení elektrokotle tak jednoduché. V úvahu musíte vzít také předpisy vyžadující využití obnovitelných zdrojů a právě v tomto ukazateli elektrokotel pokulhává.

Číst celé...


Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

6.
srpen

Lidově povinné ručení je v České republice nařízeno zákonem. Nejčastěji se povinné ručení řeší v souvislosti s výběrem vhodného, ideálně co nejlevnějšího pojištění pro osobní vozidlo. Stejnou otázku však řeší také vlastníci motocyklů. Liší se nějak pojištění motorky od pojištění osobního vozidla?

Číst celé...


Levná dovolená: Kde za dovolenou neutratíte majlant?

4.
srpen

Plánujete dovolenou, ale jste limitováni objemem finančních prostředků, které během ní můžete utratit? Nezoufejte! Máme pro vás několik příjemných tipů na dovolenou v horách, u malebných jezer i šumícího moře. Když navíc budete vědět, kam zamířit i bez cestovky, rozhodně vám tahle dovolená neudělá díru v rodinném rozpočtu.

Číst celé...


Povinná výbava v zahraničí: Zkontrolujte, zda máte vše

2.
srpen

Češi milují cestování vozidlem. Mladí bez závazků vyráží na neplánované dobrodružné roadtripy, rodiny nejčastěji míří na dobře dostupná místa u moře. Pokud letos vyrážíte na dovolenou za volantem svého vozidla také vy, myslete na povinnou výbavu, která se v jiných státech může od té naší lehce lišit.

Číst celé...


Objevte krásy Slovinska: Máme pro vás 5 tipů, co navštívit

1.
srpen

Nedotčená příroda, horské masivy, zrcadlová jezera, nekonečné zelené pastviny a milí lidé – to je jen ve zkratce část toho, na co se můžete těšit při návštěvě Slovinska. Stát, který obývají asi 2 miliony obyvatel, hraničí s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Snadno se sem dostanete autem zhruba za sedm a půl hodiny. A co během dovolené ve Slovinsku navštívit? Tady je pár tipů!

Číst celé...