Na co si lidé nejčastěji půjčují? Vede bydlení a pozadu není ani elektronika

11.
srpen

S půjčkou má podle posledních průzkumů vlastní zkušenost každý druhý Čech. V současné době nějaký druh spotřebitelského úvěru nebo půjčky splácí zhruba třetina obyvatel Česka. Co nás vede k tomu půjčit si peníze od banky nebo nebankovní instituce? Podívali jsme se problematice na zoubek a přinášíme zajímavé zjištění.

Číst celé...


Fotovoltaické panely: Co o nich potřebujete vědět?

10.
srpen

Fotovoltaické panely vám pomohou s úsporou na účtech za elektřinu a zároveň přispějete ke snižování emisí a zlepšení životního prostředí. Na druhou stranu se jedná o vysokou investici v řádech stovek tisíc korun, proto je dobré si nejdříve několik faktů ujasnit.

Číst celé...


Jste v insolvenci a chcete si půjčit? Poradíme vám, jak na to

8.
srpen

Do insolvence se může dostat každý z nás. V současné době se s ní potýká více než 144 000 osob. Navíc dostat se do prekérní situace, která skončí vyhlášením osobního bankrotu, není vůbec složité. Stačí několik pozdě uhrazených splátek, výpadek příjmu nebo vleklá nemoc a problém je na světě. Pokud se vy sami potýkáte s insolvencí a potřebujete finanční injekci, jistě nám dáte za pravdu, že sehnat půjčku pro lidi v insolvenci není nic jednoduchého. Přesto to není nemožné.

Číst celé...


Kdy se vyplatí investovat do elektrokotle?

7.
srpen

Elektrokotel je jedním z nejpohodlnějších způsobů vytápění, který poskytuje plynulou regulaci a takřka nulovou údržbu. Pro novostavby s perfektním zateplením se topení elektřinou většinou vyplatí, přesto není rozhodnutí o pořízení elektrokotle tak jednoduché. V úvahu musíte vzít také předpisy vyžadující využití obnovitelných zdrojů a právě v tomto ukazateli elektrokotel pokulhává.

Číst celé...


Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

6.
srpen

Lidově povinné ručení je v České republice nařízeno zákonem. Nejčastěji se povinné ručení řeší v souvislosti s výběrem vhodného, ideálně co nejlevnějšího pojištění pro osobní vozidlo. Stejnou otázku však řeší také vlastníci motocyklů. Liší se nějak pojištění motorky od pojištění osobního vozidla?

Číst celé...


8 věcí, které musíte vědět o hypotéce

5.
srpen

Vybrali jste si vysněný dům nebo byt a chystáte se na sjednání hypotéky? Pro většinu lidí představuje hypotéka největší úvěr, k jakému se v životě zavážou. Proto není divu, že se vám hlavou honí spoustu otázek. Na osm nejčastějších vám odpovíme v dnešním článku.

Číst celé...


Levná dovolená: Kde za dovolenou neutratíte majlant?

4.
srpen

Plánujete dovolenou, ale jste limitováni objemem finančních prostředků, které během ní můžete utratit? Nezoufejte! Máme pro vás několik příjemných tipů na dovolenou v horách, u malebných jezer i šumícího moře. Když navíc budete vědět, kam zamířit i bez cestovky, rozhodně vám tahle dovolená neudělá díru v rodinném rozpočtu.

Číst celé...


Jaké jsou podmínky hypotéky na družstevní byt?

3.
srpen

Ceny bytů a domů jsou stále vyšší. Proto se řada zájemců o bydlení ve „vlastním“ začíná poohlížet po družstevních nemovitostech. Někdo by mohl namítnout, že družstevní byty patří do minulého režimu. Nikoli! Jde o jeden ze způsobů, jak získat byt přibližně o 20 – 30 % levněji. Ani v tomhle případě se však neobejdete bez vlastních prostředků a hypotéky. Jak funguje hypotéka na družstevní byt? A jakým způsobem ji můžete získat?

Číst celé...


Povinná výbava v zahraničí: Zkontrolujte, zda máte vše

2.
srpen

Češi milují cestování vozidlem. Mladí bez závazků vyráží na neplánované dobrodružné roadtripy, rodiny nejčastěji míří na dobře dostupná místa u moře. Pokud letos vyrážíte na dovolenou za volantem svého vozidla také vy, myslete na povinnou výbavu, která se v jiných státech může od té naší lehce lišit.

Číst celé...


Objevte krásy Slovinska: Máme pro vás 5 tipů, co navštívit

1.
srpen

Nedotčená příroda, horské masivy, zrcadlová jezera, nekonečné zelené pastviny a milí lidé – to je jen ve zkratce část toho, na co se můžete těšit při návštěvě Slovinska. Stát, který obývají asi 2 miliony obyvatel, hraničí s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Snadno se sem dostanete autem zhruba za sedm a půl hodiny. A co během dovolené ve Slovinsku navštívit? Tady je pár tipů!

Číst celé...