Co je to víkendový tarif elektřiny?

27.
červenec

Dodavatelé nabízejí různé tarify elektřiny, které vyhovují zákazníkům se specifickou spotřebou a požadavky. Jedním z typických příkladů je víkendový tarif elektřiny. Podívejte se, co to víkendový tarif elektřiny je, jaké jsou jeho hlavní výhody a v jakých případech se vám vyplatí.

Číst celé...


Jaké jsou výhody a nevýhody vaření na plynu?

24.
červenec

Vybíráte si nový sporák a nemůžete se rozhodnout mezi vařením na plynu a elektřině? Každý způsob má své příznivce, kteří na něj nedají dopustit.

Číst celé...


Vývoj cen elektřiny v roce 2020: Bude se zlevňovat?

22.
červenec

Do vývoje cen elektřiny v letošním roce zásadně zasáhla pandemie koronaviru. Kvůli restrikcím ze strany vlád po celé Evropě se vyrábí méně a to se vždy promítne i do spotřeby elektřiny. Nižší spotřeba by měla tlačit ceny dolů, a tak bychom se měli dočkat zlevňování. Je to ale skutečně tak?

Číst celé...


Kdy se vyplatí vzít si půjčku od banky?

21.
červenec

Drtivá většina těch, kteří se dostanou do finančních problémů, míří s žádostí o půjčku v první řadě do banky. Tady na ně ale čeká poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces s předem nejasným výsledkem. Bankovního úředníka totiž bude zajímat bonita žadatele, ale také jeho pravidelné i mimořádné výdaje a hlavně výše a pravidelnost příjmu. Pokud zhodnotí, že je žadatel pro banku příliš rizikovým klientem, půjčku mu bez pardonu zamítne. Žádost ale samozřejmě může být posouzena kladně a žadatel peníze získá. Kdy se mu to vyplatí?

Číst celé...


Jaká je spotřeba plynu v malém bytě?

20.
červenec

Odhadnout předpokládanou spotřebu plynu není snadné, ale ani nemožné. Díky správnému odhadu se vyhnete nepříjemným překvapením při vyúčtování a můžete snáze plánovat výdaje v rámci svého rodinného rozpočtu. V tomto článku se zaměříme konkrétně na malé byty, nicméně pravidla pro odhad spotřeby jsou využitelná obecně. Jaká je spotřeba plynu v malém bytě?

Číst celé...


Jak si správně nastavit výši splátek?

18.
červenec

Drtivá většina z nás se už někdy dostala do situace, ze které nás mohla dostat jenom finanční injekce. Ať už jste zamířili do banky nebo k nebankovní instituci, pravděpodobně jste důkladně zvažovali, jak půjčku optimalizovat, aby váš rodinný rozpočet zatížila pokud možno co nejméně.

Číst celé...


Bezpečná dovolená: Na co si dát pozor a co před odjezdem zkontrolovat?

17.
červenec

Pravidla cestování do zahraničí se postupně uvolňují a mnozí Češi už plánují, do které země se letos vydají na dovolenou. Zejména při plánování dovolené do vzdálenějších a exotičtějších lokalit se hodí praktické tipy, kde sehnat důležité informace, a na co si dát pozor v dané zemi.

Číst celé...


Minimální příjem na hypotéku: Jak získat hypotéku i s nízkými příjmy?

16.
červenec

Taky sníte o vlastním bydlení? Nemáte ale dostatek finančních prostředků na jeho pořízení a plánujete tak financovat nákup nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru? Pak byste měli vědět, že získat hypotéku v dnešní době není zrovna dvakrát jednoduché. Protože se ale říká, že vše zlé je k něčemu dobré, ve světě hypoték začaly v souvislosti s koronavirovou pandemií platit upravená pravidla. Týkají se LTV, DTI i minimálního příjmu.

Číst celé...


Kdy je nejlepší čas na hypotéku?

15.
červenec

Zvažujete výstavbu vysněného domku nebo přemýšlíte o koupi nemovitosti, která se stane vaším novým domovem? Pokud jste odpověděli ano, pravděpodobně řešíte, jak tenhle zásadní výdaj financovat. Jen málokdo má to štěstí a může si dovolit koupit nebo postavit nemovitost za „hotové“. Většina z nás musí uvažovat o hypotéce. Pokud přemýšlíte, kdy je ten nejlepší čas na hypotéku, jak ji vybrat a kde si hypotéku vzít, je tenhle článek určený právě vám.

Číst celé...


Kde si letos užít letní dovolenou?

13.
červenec

Pandemie koronaviru v minulých měsících ochromila celý svět a hranice většiny zemí zůstávají turistům i nadále uzavřeny. Čeští turisté mají vcelku štěstí, protože země EU postupně hranice otevíraly do 1. července. Letos si tak dovolenou užijeme buď doma v Česku nebo v zemích EU.

Číst celé...


Kolik zaplatíte za vytápění domu elektřinou?

12.
červenec

Vytápění elektřinou bývá označováno za největšího žrouta peněz. Ano, jednotková cena za kilowatthodinu elektřiny je skutečně vysoká, to však neznamená, že se jedná o nejdražší způsob vytápění. Zjistěte, kolik zaplatíte za vytápění domu elektřinou a co má na výši faktury vliv.

Číst celé...


Srovnání hypoték: Kdo má nejvýhodnější hypotéky na trhu?

10.
červenec

Sníte o vlastním bydlení a zvažujete hypoteční úvěr? Pak vás určitě bude zajímat, kde vás čeká ta nejvýhodnější hypotéka. Nutno podotknout, že o (ne)výhodnosti úvěru rozhoduje řada parametrů a podmínek. Každý žadatel o hypotéku má navíc odlišné požadavky, takže nelze stoprocentně říct, která hypotéka je obecně ta nejvýhodnější. Možná vám ale pomůže následující srovnání hypoték, které jsou v současné době k dispozici.

Číst celé...


Jak poznat únik plynu?

10.
červenec

Plynové spotřebiče s sebou i při té nejlepší prevenci nesou riziko úniku plynu. Stejně jako je podstatné toto nebezpečí minimalizovat správným servisem a manipulací, je důležité únik plynu poznat a vědět, jak se při něm správně zachovat. V tomto článku zjistíte, jak poznat únik plynu a jak na něj reagovat.

Číst celé...


Nejoblíbenější destinace Čechů

8.
červenec

Každý rok vyrazí strávit letní dovolenou mimo hranice rodné země více než 5 milionů Čechů. V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž Češi jezdí vlastním autem.

Číst celé...


Jaké zvolit vytápění domu, abyste ušetřili za energie?

7.
červenec

Vytápění domu je jednou z největších položek rodinného rozpočtu, proto je důležité věnovat výběru správného zdroje tepla dostatečnou pozornost. I když stojí v popředí především pravidelné náklady na vytápění, vždy byste měli brát v úvahu také výši počáteční investice a z ní plynoucí návratnost.

Číst celé...


Nesplácíte úvěr? Dejte si pozor na exekuci

6.
červenec

S půjčkou má podle aktuálních průzkumů zkušenost každý druhý Čech. Nejčastěji si půjčujeme na výstavbu nebo koupi vlastního bydlení, jeho rekonstrukci nebo modernizaci. Roste ale také popularita spotřebitelských úvěrů, kterými financujeme třeba nákup automobilu nebo výdaje, které jednoduše nepočkají. Každý dluh je ale potřeba dřív nebo později splatit. Co dělat, když se dostanete do prodlení se splácením? Rozhodně nestrkejte hlavu do písku, ale situaci aktivně řešte!

Číst celé...


Srovnání cen plynu: Jak můžete ušetřit?

5.
červenec

Cena zemního plynu klesá – nejen z důvodu koronavirové krize. Z poklesu cen by měly profitovat i domácnosti. Bohužel ne všichni dodavatelé promítají snižující se ceny na burze do svých ceníků. Jak vybrat dodavatele, u kterého nebudete za plyn platit víc, než musíte? Udělejte si srovnání cen plynu a ušetřete.

Číst celé...


Jaké existují druhy půjček?

4.
červenec

Dostali jste se do tíživé finanční situace a potřebujete nějakou finanční injekci? Pak možná budete řešit, jestli o pomoc požádat banku nebo nebankovní instituci. Podmínky půjček v bance jsou obvykle mnohem přísnější, než u nebankovních společností. Navíc existuje nepřeberné portfolio úvěrových produktů, ve kterých není tak snadné se zorientovat. Pojďme se proto společně podívat, jaké druhy půjček vlastně existují.

Číst celé...


Příjem z práce na dohodu: Uzná ho banka v žádosti o hypotéku?

3.
červenec

Se zařizováním hypotečního úvěru je spojena poměrně náročná byrokracie. Nechybí ani hromady papírování a dokládání nejrůznějších dokumentů. Stěžejní informací je pro poskytovatele hypotéky samozřejmě výše a pravidelnost vašeho příjmu. A právě u této podmínky značná část žadatelů pohoří. Jaké příjmy poskytovatel hypotéky uznává a jak je to dohodami? Čtěte dál a dozvíte se to.

Číst celé...


Jak funguje operativní leasing?

2.
červenec

Sen o vlastním plechovém miláčkovi má asi každý z nás. Málokdo si ho ale dokáže jednoduše splnit. Pořízení osobního vozu totiž nepatří mezi zanedbatelné investice. Naštěstí existují způsoby, jak vůz získat i bez toho, abyste měli naspořenou potřebou částku. Jednou z možností je klasický účelový úvěr na auto, druhou pak finanční nebo operativní leasing. A právě druhému zmíněnému způsobu budou věnovány následující řádky.

Číst celé...


Kam vyrazit na vodu?

1.
červenec

Češi patří mezi vášnivé vodáky, kteří sjíždění řek považují za tradici. I ti méně zkušení, vodou nepolíbení jedinci alespoň jednou za život vyrazí s přáteli na vodu zažít víkend plný zábavy. Které řeky se v Česku sjíždí nejčastěji a které jsou méně známé, ale stojí za to?

Číst celé...