Co je potřeba k vyřízení hypotéky? - 1. díl

30.
duben

Pokud budete u banky žádat o hypotéku, budete potřebovat bance doložit řadu dokumentů. Čím dříve a rychleji bance dodáte vše potřebné, tím rychleji budete mít k dispozici i peníze k čerpání. Co po vás tedy banka bude chtít?

Číst celé...


Záruky COVID plus pomůžou tuzemským exportérům a firmám

28.
duben

Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP) připravilo program na poskytnutí systému záruk za splácení úvěrů vývozců a výrobců. Návrh v pátek 24. 4. 2020 schválila vláda. Cílem programu (záruk), jehož název je COVID plus, bude pomoc exportním podnikům zasaženým krizí kvůli novému typu koronaviru.

Číst celé...


Finanční pomoc v období koronaviru: Na co máte nárok a jak žádat?

27.
duben

Přivedla vás současná pandemie koronaviru a související nařízení do finanční tísně? Dostali jste výpověď, nebo vám snížili mzdu? Zjistěte možnosti, jak můžete složitou finanční situaci překlenout.

Číst celé...


Odečet plynu: Pohlídejte si, že jsou vaše faktury za plyn správné

27.
duben

Potřebujete nahlásit odečet plynu nebo jen zkontrolovat technika pověřeného vaším distributorem zemního plynu, zda do formulářů uvádí správné údaje? Podívejte se, jak na odečet plynu. Připravili jsme pro vás přehled základních informací, které se hodí vědět.

Číst celé...


Jak funguje japonská půjčka? - 1. díl

25.
duben

S názvem “japonská půjčka” přišel v roce 2015 nebankovní poskytovatel úvěrů Home Credit. Tehdy japonská půjčka nahradila tehdejší službu Click Credit.

Číst celé...


Odečet elektroměru: Víte, jak se to dělá?

24.
duben

Umět odečíst data z elektroměru se vám bude hodit nejen při samoodečtu, ale také při kontrole výdajů za elektřinu. Vyznáte se ve všech údajích a víte, co znamenají? Připravili jsme pro vás přehled hlavních informací, které se vám v souvislosti s elektroměrem a jeho odečtem budou hodit.

Číst celé...


Plynové topení: Komu se vyplatí?

22.
duben

Zdá se vám, že za topení platíte příliš a poohlížíte se po novém zdroji? Musíte vyměnit kotel na pevná paliva nebo vybíráte vytápění do novostavby? Jednou z možností je topení plynem. Zjistěte, komu se plynové topení vyplatí a na kolik vás topná sezóna s plynem vyjde.

Číst celé...


Vláda posvětila pokračování Pětadvacítky

21.
duben

Podnikatelé mohou od 9. dubna žádat stát o finanční výpomoc ve výši 25 000 Kč. „Pětadvacítka“ byla původně zamýšlená jako jednorázový příspěvek. Vláda ale společně s Národní ekonomickou radou vlády (NERV) v pondělí 20. dubna rozhodla, že příspěvek budou podnikatelé a živnostníci zasažení pandemií koronaviru a opatřeními, která mají zabránit jejímu rychlému šíření, pobírat i nadále. Maximální výše denního příspěvku činí 500 Kč.

Číst celé...


Revolvingové úvěry: Co to je? - 1. díl

20.
duben

Když se řekne úvěr, řada lidí si představí klasický úvěr například na rekonstrukci bydlení. Někomu se vybaví spotřebitelský úvěr, někomu hypotéka. Úvěrů je ale celá řada a mají mnoho způsobů dělení.

Číst celé...


Nejlevnější hypotéka: Kdo ji nabízí?

19.
duben

V prosinci uplynulého roku finanční odborníci pro nový rok 2020 předpověděli nárůst úrokových sazeb a to až ke 3 %. Rok 2019 se přitom nesl ve znamení mírného poklesu sazeb u hypoték. Všechny předpoklady však mění vzniklá celosvětová epidemie koronoviru. Jak se nakonec úrokové sazby opravdu vyvinou, ukáže až čas.

Číst celé...


Co když nebudete moct splácet hypotéku? Situaci řešte co nejdříve

18.
duben

Zhruba čtvrtina Čechů má hypotéku. Ta se nejčastěji pohybuje okolo jednoho až dvou milionů korun. Až 66 procent Čechů si zvolilo splatnost 20 a více let. A kdo vám dá v dnešní době záruku, že se vám po dalších 20 nebo 30 let bude dařit stejně dobře nebo snad ještě lépe než v okamžiku, kdy si hypoteční úvěr vyřizujete? Stát se může cokoli, proto pro vás máme několik rad a tipů, co dělat ve chvíli, kdy nebudete schopni dostát svým závazkům.

Číst celé...


Jak funguje půjčka pro studenty?

17.
duben

O půjčkách toho bylo napsáno již mnoho. Jedna kategorie je však poměrně opomíjená. Jde o půjčky pro studenty, kterým často peníze z brigád jednoduše nestačí. Kdo jim poskytne finanční injekci a jak vlastně taková studentská půjčka vypadá? Podívali jsme se téhle problematice na zoubek a přinášíme vám odpovědi na nejčastější otázky.

Číst celé...


Které elektromobily vévodí českému trhu?

16.
duben

Ačkoli je trh s elektromobily zatím ještě v plenkách, pokud máte volné finanční prostředky a chuť investovat do vozu třetího tisíciletí, jsou elektromobily jasnou volbou. Pořizovací investice do těchto vozů jsou poměrně vysoké, nabídka v ČR je i přesto zajímavá. V kurzu je průkopnická Tesla i cenově dostupný Nissan Leaf, který výrobci nestačí dodávat. Jaké další elektromobily se dostaly do hledáčku tuzemských zákazníků?

Číst celé...


Palubní kamera do auta: Bude součástí povinné výbavy?

15.
duben

Stále více lidí si do svého vozidla pořizuje palubní kameru. Záznam z kamery se totiž hodí zejména jako důkazní materiál pro policii či pojišťovnu. Pojišťovny samy svým klientům používání kamer doporučují, pozor by si však lidé měli dát na to, jak se záznamy nakládají.

Číst celé...


Ceny elektřiny v roce 2020: Máme se připravit na zdražování?

14.
duben

Ceny elektřiny se v posledních letech zvyšovaly. Jaký vývoj můžeme očekávat v letošním roce? Dotkne se českých domácností další vlna zdražování, nebo zůstanou ceny elektřiny v roce 2020 stabilní?

Číst celé...


Černobyl vs. Fukušima: Která jaderná katastrofa byla horší?

12.
duben

Na světě se naštěstí (a prozatím) odehrály jen dvě jaderné katastrofy. K první z nich – výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu došlo 26. dubna 1986. O dvacet pět let později pak svět potkala další jaderná tragédie nevídaného rozsahu. 11. března 2011 totiž vybuchla jaderná elektrárna v japonské Fukušimě. Můžeme tyto dvě katastrofy srovnávat? V něčem určitě ano. Jde ale o situace, před kterými je třeba mít přirozený respekt.

Číst celé...


OSVČ konečně mohou žádat o jednorázový příspěvek 25 000 Kč

12.
duben

Ministerstvo financí společně s Finanční správou představilo bezprecedentní program přímé podpory pro OSVČ ekonomicky zasažené šířením koronaviru, nazvaný jako „Pětadvacítka.“ Ke schválení zákona parlamentem došlo ve čtvrtek 9. dubna 2020, čímž se legislativní proces výrazně přiblížil svému finále a Finanční správa v tento den proto zahájila přijímání žádostí. Kdo má na kompenzaci nárok a jak o pětadvacet tisíc korun zažádat?

Číst celé...


Kdy vám hrozí exekuce? - 2. díl

11.
duben

V předchozím článku jsme se věnovali důvodům, kvůli jakým vám hrozí exekuce. Nyní se zaměříme na to, jak postupovat, když o dluhu vlastně vůbec nevíte, a co vám exekutor může zabavit.

Číst celé...


Ceny nemovitostí: jaká je aktuální situace na trhu? 2. díl

10.
duben

V předešlém článku jsme si přiblížili faktory, které měly historicky vliv na růst či pád cen nemovitostí. Nyní se podrobně zaměříme na současnou situaci a budoucí vývoj cen nemovitostí.

Číst celé...


Kdy vám hrozí exekuce? - 1. díl

10.
duben

Někteří se do exekuce dostanou, aniž by o tom věděli, jiní doufají, že k takovému radikálnímu kroku nakonec nebude přistoupeno a situace se nějak vyřeší. Za co vám vlastně exekuce hrozí?

Číst celé...


Kdy začít s refinancováním? - 2. díl

9.
duben

V minulém článku jsme si uvedli rozdíly mezi refinancováním a konsolidací, a také příklady, kdy je možné refinancování využít. Nyní se zaměříme na to, jaké má výhody, a tedy proč jej lidé využívají.

Číst celé...


Bankovní vs. nebankovní půjčky: Jaký je rozdíl? - 2. díl

7.
duben

V minulém článku jsme si přiblížili některé rozdíly mezi půjčkou od banky a nebankovní společnosti. V tomto článku si přiblížíme některé další rozdíly.

Číst celé...


Lichváři vs. nebankovní půjčky

7.
duben

Seznam špatných vlastností nebankovních půjček je poměrně pestrý. Mezi ty hlavní patří nepřiměřeně vysoké úrokové sazby a RPSN, nesmyslné poplatky za cokoliv až po nemorální pokuty za potíže se splácením. Díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru se situace kolem neférových a podvodných nebankovních půjček zlepšila. To však neznamená, že lichváři zmizeli z povrchu zemského.

Číst celé...


Bankovní vs. nebankovní půjčky: Jaký je rozdíl? - 1. díl

6.
duben

Půjčku si dnes můžete vzít několika způsoby. Někteří volí variantu, kdy o peníze poprosí známé, kamarády nebo vlastní rodinu. Berou tuto variantu jako nejlepší, protože nemusí platit úroky a v případě nesplácení dle domluveného plánu se snadněji domluví a vyhnou se smluvním pokutám. Jiní naopak tuto variantu neberou ani jako přijatelnou, jelikož se obávají, že případné dluhy mezi přáteli mohou pokazit společné vztahy. Půjčku si pak můžete vzít u banky, případně u nějaké nebankovní společnosti. Další varianta je pak požádat o půjčku stát, ale to lze jen v případě, že chcete hypotéku na koupi bytu či rodinného domu, na rekonstrukci a nebo výstavbu rodinného domu. V dnešním článku se ale zaměříme na bankovní a nebankovní půjčky, a to hlavně na rozdíly mezi nimi.

Číst celé...


Ve kterých zemích neplatí povinné ručení sjednané v ČR? - 2. díl

5.
duben

V minulém článku jsme se zaměřili na povinné ručení a jeho platnost v rámci světa. I když ale povinné ručení máte, čeká vás v případě nehody poměrně dost vyřizování. Víte například, po kom můžete vymáhat škodu?

Číst celé...


Proč si některé adrenalinové sporty k cestovnímu pojištění nepřipojistíte?

5.
duben

Stále více lidí dává přednost aktivní dovolené před poleháváním na pláži u moře. Tedy ne, že by by se plážím úplně vyhýbali, ale zpět domů si chtějí přivézt taky zážitky. Cestují po vysokých horách, sjíždí těžké terény na kolech nebo lyžích a vyhledávají adrenalinové vodní sporty. Chybět by proto na cestách nemělo odpovídající cestovní pojištění

Číst celé...


Jak funguje nové mýtné na českých dálnicích?

4.
duben

Na českých dálnicích začal koncem roku 2019 fungovat nový mýtný systém. O jeho vznik a nasazení se postarala firma CzechToll. Systém nahradil dosavadní mikrovlnnou technologii od firmy Kapsch. V současné době se mýtné týká 2 409 km zpoplatněných silnic a dálnic. Jak nové mýtné funguje a kolik se na něm podařilo prozatím vybrat? Připravili jsme odpovědi na nejčastější otázky.

Číst celé...


Jste aktivní sportovec? Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit

4.
duben

Že pro vás dovolená strávená v jedné pozici na přeplněné pláži není a raději ji trávíte aktivním odpočinkem? Lezete po horách, milujete vodní sporty nebo překonáváte svoje limity na kole? Pokud jste propadli sportu a nezaleknete se ani toho extrémního, měli byste vědět, že případné úrazy vaše běžné cestovní pojištění ne vždy kryje. Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit a u čeho máte – lidově řečeno „smolíka“.

Číst celé...


Dovolená v Americe: Co všechno zařídit před cestou? - 2. díl

3.
duben

V předchozím článku jsme vás informovali o tom, co je potřeba zařídit před cestou na dovolenou do Ameriky. Nyní si přiblížíme další záležitosti, na které byste se před odletem měli zaměřit.

Číst celé...


Kdy bude potřeba přezout pneumatiky?

3.
duben

Jaro se konečně přihlásilo o slovo! Spousta motoristů tak (kromě jiného) řeší, zda je ještě nezbytně nutné jezdit na zimních pneumatikách nebo je vhodný čas pro jejich přezutí. Zatímco někde je přezouvání ze zimních pneu na ty letní dáno zákonem (třeba v Itálii), u nás podobná pravidla neexistují. Čeho se tedy držet a kdy svého plechového miláčka beztrestně a zodpovědně přezout? Poradíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Změní se cena plynu za kWh v roce 2020?

2.
duben

Celý svět momentálně prochází velmi turbulentním obdobím. Bude mít zpomalující ekonomika vliv i na ceny plynu? Změní se v roce 2020 cena plynu pro konečné spotřebitele a co předpovídá regulátor trhu? Vše se dozvíte v dnešním článku.

Číst celé...


Hypotéka na rekonstrukci: Jak si ji vybrat? - 1. díl

1.
duben

Rekonstrukci bude časem potřebovat každý byt či dům. Buď se s tím tedy popasujete vy, nebo jednou ti, kterým svou nemovitost odkážete. Pokud nemáte možnost rekonstrukci bytu či domu zcela financovat svépomocí, můžete si na to půjčit. Někdy se vyplatí využít hypoteční úvěr, ale k výběru máte variant více.

Číst celé...


Cestovní pojištění proti terorismu: Jaká jsou jeho specifika? - 1. díl

1.
duben

Teroristický útok vás může potkat prakticky kdekoli ve světě. Jak se na to ale vztahuje vaše cestovní pojištění? Co když budete v důsledku teroristického útoku nějak zraněni? Hodně záleží na tom, u jaké pojišťovny si cestovní pojištění sjednáte.

Číst celé...


Cestovní pojištění proti terorismu: Jaká jsou jeho specifika? - 2. díl

1.
duben

V minulém článku jsme si ukázali, že postoj ke krytí a pojistnému plnění v případě pojistné události související s teroristickým činem, není u pojišťoven jednotný. Některé mají takové situace ve výlukách, jiné plní. Nyní si přiblížíme další specifika této situace.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

1.
duben

Během studií na vysokých školách studenti využívají speciální program Erasmus podporující studium v zahraničí. Díky studiu v cizí zemi poznají nové tváře, jiné země a zdokonalí si své jazykové schopnosti. V rámci programu je studentům hrazeno školné a ubytování. Cestovní pojištění by si však studenti měli zajistit sami.

Číst celé...


Jak výhodná jsou pohybová čidla a kam je umístit?

1.
duben

Pohybová čidla představují zajímavou variantu, jak ušetřit na spotřebě elektrické energie. Zjistěte, kam je nejlépe umístit, jaké světelné zdroje se k nim hodí a jak jsou ve skutečnosti výhodná.

Číst celé...