Ve kterých zemích neplatí povinné ručení sjednané v ČR? - 1. díl

31.
březen

Povinné ručení, nebo jinými slovy pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla, musíte mít sjednané u každého vozu, se kterým plánujete vyjet na pozemní komunikaci. Jak je to ale v případě, že s autem jedete do zahraničí? Musíte si sjednat další pojištění, nebo se někde registrovat? Záleží na tom, kam jedete.

Číst celé...


Kdy začít s refinancováním? - 1. díl

31.
březen

V souvislosti s půjčkami se často mluví i o tzv. refinancování či konsolidaci. Řada lidí si tyto pojmy plete, nebo vysvětluje nesprávně. Podíváme se proto na to, jak od sebe tyto pojmy odlišit a kdy se vám vyplatí začít s refinancováním.

Číst celé...


Zelená energie: Co to je a kolik jí v ČR vyrobíme?

31.
březen

Zelená energie je pojem, který v médiích zaznívá pravidelně. Podívejme se na to, co přesně zelená energie znamená, jakým způsobem může být získávána a jak je na tom s jejím využitím Česká republika.

Číst celé...


Solární energie na cesty: Pořiďte si solární batoh nebo nabíječku

30.
březen

Ještě pár let zpět patřila mezi základní a nezbytnou výbavu každého správného cestovatele mapa, kvalitní obuv a pořádná krosna. Dnešní výbava je přece jen o něco modernější. Papírové mapy ve většině nahradily chytré telefony a navigace, a batohy už taky neslouží jen k uchovávání a přesunu nejdůležitějších věcí. Díky inovativním technologiím můžete na cestách snadno dobíjet mobily nebo jiná malá zařízení. Slyšeli jste už o solárních nabíječkách a batozích?

Číst celé...


Je lepší plynový nebo elektrický kotel?

27.
březen

Má váš současný kotel nejlepší léta za sebou, a tak před následující topnou sezónou počítáte s výměnou? Hledáte odpovědi na otázku, zda je výhodnější kotel na elektřinu nebo plyn? Výběr ideálního kotle ovlivňují nejen počáteční náklady, úspora spotřeby energie i peněz, ale také ochrana životního prostředí.

Číst celé...


Na tohle se zaměřte při výběru dodavatele energií

27.
březen

Už dávno neplatí, že energie musíte povinně odebírat od jednoho dodavatele. Díky uvolnění trhu na začátku nového tisíciletí si Češi mohou vybírat. Na českém trhu s energiemi působí hned několik desítek dodavatelů energií. Jak poznat nejlepšího z nich?

Číst celé...


Dovolená v Africe: Jaká potřebujete očkování? - 2. díl

27.
březen

V minulém článku jsme si přiblížili základní očkování, která byste měli mít vždy v pořádku, ať už se vydáváte kamkoli. Africké země s sebou ale nesou řadu specifik, a tak vám možná lékař doporučí i některá další očkování.

Číst celé...


Americké národní parky: Které jsou nejhezčí?

26.
březen

Spojené státy americké jsou více než jen moderní města s velkolepými mrakodrapy. Na území USA se rozprostírá téměř 60 národních parků s nespoutanou a úchvatnou přírodou, kde člověk stále neznamená nic. Které národní parky Severní Ameriky jsou nejkrásnější?

Číst celé...


Jaké jsou podmínky hypotéky na bydlení? - 2.díl

25.
březen

V minulém článku jsme se zaměřili na některé z podmínek, které musíte splnit při žádosti o hypotéku na bydlení. Nyní si přiblížíme další podmínky, které banky mají stanoveny. Víte například, co budou dokládat živnostníci, nebo jak prokázat účel hypotéky?

Číst celé...


Jak změnil Koronavirus podmínky u půjček

25.
březen

Doba nouzového stavu v důsledku pandemie je nejistá a mnozí přicházejí ze dne na den o stálý příjem. Připravili jsme pro vás informace ohledně půjček v souvislosti s šířením nákazy koronavirem označovaným jako SARS-CoV-2 způsobující nemoc Covid-19.

Číst celé...


Nové podmínky hypoték: Kdy na hypotéku nedosáhnete? - 2. díl

25.
březen

V minulém článku jsme si přiblížili hypoteční trh předtím, než ČNB výrazně zasáhla svými regulačními opatřeními. Nyní se podíváme na další regulace, které banka zavedla.

Číst celé...


Jak banka posuzuje příjem OSVČ u žádosti o hypotéku? - 2. díl

24.
březen

V minulém článku jsme se podívali na typy hypoték a způsob dokládání příjmů u osob samostatně výdělečně činných (OSVČ). Nyní si přiblížíme další specifika, která se s hypotékou u OSVČ pojí.

Číst celé...


Jaké jsou podmínky hypotéky na bydlení? - 1.díl

23.
březen

Získání hypotéky je od roku 2018 výrazně těžší, než tomu bývalo dříve. Není to ale nemožné. Předně musíte splnit několik podmínek. Ve článku si je podrobně přiblížíme.

Číst celé...


Podnikatelský úvěr: Jak ho získat?

23.
březen

Jak se říká, peníze vydělávají další peníze. Zatímco začínající podnikatel potřebuje finance pro rozjezd nové firmy, zkušený podnikatel investuje do rozvoje již zavedené společnosti. Jednou z možností, jak potřebné finance získat, je podnikatelský úvěr. Jak na to?

Číst celé...


Které knihy vám pomohou zvýšit finanční gramotnost?

21.
březen

Cítíte, že je čas konečně se hnout z místa s vašimi znalostmi v oblasti finanční gramotnosti, ale chybí vám pořádný impuls nebo jasný bod, kde začít? Nechce se vám už učit se nepříliš vydařenými životními zkušenostmi?

Číst celé...


Kolik peněz ušetříte s LED žárovkami?

20.
březen

Podle statistik jedna česká domácnost prosvítí průměrně 450 kWh ročně, což představuje zhruba 16 % z její celkové spotřeby elektřiny. Výměnou klasických žárovek za úsporně LED žárovky tak lze při průměrně ceně 5 Kč za 1 kWh ušetřit až 1 500 Kč za rok.

Číst celé...


Dovolená v Africe: Jaká potřebujete očkování? - 1. díl

20.
březen

Podpora elektromobilů se neobejde bez vybudování potřebné infrastruktury zahrnující dostatečně silnou síť nabíjecích stanic po celém území ČR. Nebudou-li mít lidé, kde své elektromobily nabíjet, nevzroste ani zájem o jejich koupi. Jaký je aktuální stav nabíjecích stanic v ČR?

Číst celé...


Můžete prodat nemovitost s hypotékou?

19.
březen

Prodat byt či dům lze i tehdy, je-li zatížen hypotékou. Prodávající by si však měl dát dobrý pozor, aby prodej proběhl hladce a bez zbytečných poplatků navrch. Na výběr má dokonce tři možnosti prodeje nemovitosti s hypotékou. Důvody prodeje nemovitosti v tomto případě nehrají žádnou roli.

Číst celé...


Nové podmínky hypoték: Kdy na hypotéku nedosáhnete? - 1. díl

18.
březen

Trh s hypotečními úvěry dříve až tak regulovaný nebyl. Samozřejmě nešlo o čirý chaos, určitá “pravidla hry” tu existovala vždy. Před časem se ale České národní bance přestalo líbit, jakým způsobem a komu banky půjčují na bydlení, a tak se do celé záležitosti vložila.

Číst celé...


Co je to HDO a jak díky němu ušetřit na elektřině?

18.
březen

HDO je zkratka, o které nejspíš máte povědomí v souvislosti s přepínáním mezi vysokým a nízkým tarifem elektřiny. Co přesně se za tímto slovním spojením skrývá? Jak je zajištěno spínání HDO a jak tento systém využít pro úsporu nákladů za elektřinu? Odpovědi najdete v následujícím článku.

Číst celé...


Ceny nemovitostí: jaká je aktuální situace na trhu? 1. díl

17.
březen

Ještě v roce 2018 a 2019 by vám spousta analytiků řekla, že na koupi nemovitosti není zrovna vhodná doba. V roce 2020 se postoj řady z nich může změnit, stejně jako se pravděpodobně změní i situace na českém trhu s nemovitostmi.

Číst celé...


Jak banka posuzuje příjem OSVČ u žádosti o hypotéku? - 1. díl

17.
březen

Možností, jak získat hypotéku, je několik. Někdo žádá o hypotéku u banky, někdo zkouší nebankovní společnosti, a někdo využije hypotéku od státu. Suverénně nejčastější jsou hypotéky poskytované bankami.

Číst celé...


Letecké společnosti v ČR: Které jsou nejlepší?

16.
březen

Čeká vás dovolená u moře, kam vás dopraví některá z leteckých společností, operujících na území Česka? Pak vás určitě bude zajímat, které společnosti patří u nás nebo ve světě mezi ty nejoblíbenější, nejkvalitnější nebo nejlepší. Kde je kladen vysoký důraz na pohodlí cestujícího a která „nízkonákladovka“ se může pochlubit skvělým poměrem ceny a kvality? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek najdete na následujících řádcích.

Číst celé...


Dovolená v Americe: Co všechno zařídit před cestou? - 1. díl

15.
březen

Každá dovolená má svá specifika, na která je potřeba se před cestou připravit. Někam musíte dopředu zařizovat vízum, pro které možná musíte i do zahraničí, jinde je potřeba projít sérií očkování. Co je potřeba zařídit, než vyrazíte do Ameriky?

Číst celé...


Zpětný leasing: Co to je?

14.
březen

Dnešní nejistá ekonomická situace s sebou nese celou řadu nástrah. Proto se můžete prakticky ze dne na den ocitnout v situaci, kdy budete potřebovat větší finanční výpomoc. Pokud nemáte možnost sjednat si půjčku u banky nebo nebankovní společnosti, nabízí se jistá alternativa v podobě zpětného leasingu. Jak zpětný leasing funguje? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Kolik je v Česku nabíjecích stanic pro elektromobil?

13.
březen

Podpora elektromobilů se neobejde bez vybudování potřebné infrastruktury zahrnující dostatečně silnou síť nabíjecích stanic po celém území ČR. Nebudou-li mít lidé, kde své elektromobily nabíjet, nevzroste ani zájem o jejich koupi. Jaký je aktuální stav nabíjecích stanic v ČR?

Číst celé...


Česká národní rozvojová banka nabízí bezúročnou půjčku firmám zasaženým koronavirem

13.
březen

Aktuální situace v souvislosti s celosvětově se rozšiřující epidemií koronaviru je maximálně vážná. Kromě vážného ohrožení zdraví a životů přinese dalekosáhlé ekonomické důsledky. Nejvíce budou zasaženi menší a střední podnikatelé, pro které může být byť jen dočasné přerušení vykonávání živnosti doslova likvidační.

Číst celé...


Koronavirus: cestovní pojištění

13.
březen

Připravili jsme pro vás informace ohledně cestovního pojištění v souvislosti s šířením nákazy koronavirem označovaným jako SARS-CoV-2 způsobující nemoc Covid-19.

Číst celé...


Očkování při cestě do jihovýchodní Asie - 2. díl

12.
březen

Cestovní pojištění by při cestách do zahraničí mělo být naprostou samozřejmostí. Neslouží ale a často ani nemůže sloužit k tomu, aby vám pomohlo od všech obtíží, ke kterým na dovolené může dojít. Před cestou do vybraných destinací byste neměli zapomínat na doporučené očkování či doporučovanou prevenci, abyste se případné nákaze vyhnuli.

Číst celé...


Podlahové topení: Jaké má výhody a nevýhody?

11.
březen

Zamysleli jste se někdy nad tím, co je spotřebitelský úvěr a jaká je vlastně jeho pravá podstata? Drtivou většinu určitě napadne, že jde o jistý vztah mezi úvěrujícím a úvěrovaným (dříve věřitelem a dlužníkem), což je nepochybně pravda. Problematika spotřebitelských úvěrů je ale poněkud komplikovanější. Na našem trhu jich totiž existuje nepřeberné množství a zorientovat se v nich proto není tak jednoduché. Víte, že mezi spotřebitelské úvěry patří třeba kontokorent nebo nákup na splátky?

Číst celé...


Co je spotřebitelský úvěr? Kromě „klasiky“ třeba i kreditka nebo kontokorent

10.
březen

Zamysleli jste se někdy nad tím, co je spotřebitelský úvěr a jaká je vlastně jeho pravá podstata? Drtivou většinu určitě napadne, že jde o jistý vztah mezi úvěrujícím a úvěrovaným (dříve věřitelem a dlužníkem), což je nepochybně pravda. Problematika spotřebitelských úvěrů je ale poněkud komplikovanější. Na našem trhu jich totiž existuje nepřeberné množství a zorientovat se v nich proto není tak jednoduché. Víte, že mezi spotřebitelské úvěry patří třeba kontokorent nebo nákup na splátky?

Číst celé...


Proč využívat služeb finančního specialisty

5.
březen

Finanční specialista je odborník ve svém oboru. Pečuje o celkový přehled financí společnosti, ale i jednotlivce. Váháte, zdali služby takového poradce využít? Zde si vše důležité projdeme.

Číst celé...


Očkování při cestě do jihovýchodní Asie - 1. díl

5.
březen

Cestovní pojištění by při cestách do zahraničí mělo být naprostou samozřejmostí. Neslouží ale a často ani nemůže sloužit k tomu, aby vám pomohlo od všech obtíží, ke kterým na dovolené může dojít. Před cestou do vybraných destinací byste neměli zapomínat na doporučené očkování či doporučovanou prevenci, abyste se případné nákaze vyhnuli.

Číst celé...


Kdy si vzít rychlou půjčku?

5.
březen

Mnozí si pod pojmem „rychlá půjčka“ představí peníze, které získají během několika mála minut, maximálně pak hodin. Ve skutečnosti může být název produktu poněkud zavádějící. V jakých situacích není rychlá půjčka zas až tak rychlá a kdy je vhodné o ni žádat? Na tyto a spoustu dalších otázek o oblíbeném produktu současnosti odpovíme na následujících řádcích.

Číst celé...


Co si s sebou vzít na palubu letadla? Nezapomeňte na žvýkačku a pozor na zapalovače

5.
březen

Blíží se datum vaší dlouho očekávané dovolené? Už teď se vidíte na exotických plážích s dobrou knihou a vychlazeným koktejlem? Ještě před tím, než se vaše představy promění ve skutečnost, bude potřeba absolvovat let letadlem. Co si sbalit na jeho palubu? Přinášíme praktický seznam pro všechny ty, kteří letadlem cestují poprvé nebo se nechtějí dlouze rozpomínat, co do příručního zavazadla patří a s čím přes důkladnou kontrolu neprojdou.

Číst celé...


Dovolená v Grónsku: Na co se připravit?

4.
březen

Láká vás netradiční dobrodružství uprostřed severské přírody? Toužíte navštívit místo, které odolává turistům napříč kontinenty a zachovává si svou panenskou nevinnost a krásu? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je pro vás dovolená v Grónsku doslova jako stvořená. Co byste měli vědět před tím, než sem koupíte letenky? Tady je pár tipů.

Číst celé...


Nejrizikovější místa na českých silnicích

4.
březen

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pokud se řadíte mezi aktivní řidiče a milujete jízdu autem, možná vás bude zajímat, jakým místům se v republice raději vyhnout. Proč? Jde totiž o úseky častých dopravních nehod s tragickými následky. Přehled nej(ne)bezpečnějších krajů v ČR jsme pro vás sesumírovali na následující řádky.

Číst celé...


Jaké fotovoltaické panely si pořídit v roce 2020?

3.
březen

Fotovoltaické, nebo také solární panely slouží k výrobě elektřiny ze slunce. Dobrou zprávou je, že jejich cena klesá a účinnost roste. Ještě lepší pak, že na jejich pořízení můžete získat dotaci. Koupě jednoho 300Wp solárního panelu se pohybuje zhruba okolo 3500 Kč. Nejekonomičtější přitom je, když elektřinu ze solárních panelů spotřebováváte přímo doma. Podpoříte tak nejen energetickou nezávislost, ale ušetříte také na platbách za energie. Jaké fotovoltaické panely se vyplatí pořídit v roce 2020?

Číst celé...


Jak na půjčení auta v zahraničí? - 2. díl

3.
březen

V minulém článku jsme si přiblížili, v jaké fázi plánování dovolené je nejvýhodnější řešit i půjčení auta. Nyní se podíváme na to, jak probíhá samotné převzetí a jaké další dokumenty musíte mít u sebe.

Číst celé...


Jaké jsou nejčastější příčiny dopravních nehod v ČR?

3.
březen

Dopravních nehod se na českých silnicích stává čím dál více. Vyplývá to z policejních statistik za loňský rok. Naopak příznivé je, že počet usmrcených osob oproti roku 2018 klesl. Jaké jsou nejčastější příčiny dopravních nehod v České republice? Pojďme se podívat na konkrétní statistiky.

Číst celé...


Cestovní pojištění k moři: co se vyplatí si připojistit? - 1. díl

2.
březen

Vyrazit na dovolenou u moře s tím, že nemáte cestovní pojištění, je poměrně velký hazard. Neznamená to však, že stačí si sjednat jakékoli cestovní pojištění. Ono pojištění má totiž i řadu doplňkových služeb, které se vám mohou hodit dle toho, do jaké destinace se chystáte, jakým způsobem se na dovolenou dopravujete, či co tam plánujete provádět. Co se vám pak vyplatí připojistit, když cestujete k moři?

Číst celé...


Nejkrásnější místa v Africe, která byste měli navštívit

2.
březen

Afrika je neuvěřitelně rozmanitý a čarokrásný kontinent, který skrývá nejedno tajemství. Rozhodně nejde jen o pás vyprahlé krajiny, na které nepotkáte ani živáčka. Tohle je místo, které se může pochlubit neuvěřitelně pestrou směsicí jezer, písečných dun, horských údolí i sopečných kráterů, které vám zatají dech. Pravidelně se do Afriky pořádají zájezdy na safari. Kromě divokých šelem, ale obdivujte i tahle místa, která rozhodně patří k těm nejkrásnějším.

Číst celé...


Jak na půjčení auta v zahraničí? - 1. díl

2.
březen

Dovolená se dá trávit různě. Někdo si vystačí s hotelovým resortem u pláže a fakultativním výletem od cestovní kanceláře. Jiný jede takzvaně na vlastní pěst a rád místní zajímavosti poznává po své ose.

Číst celé...


Dálniční známky 2020: Kde je koupit a kolik za ně

2.
březen

Rok 2020 je posledním, kdy budou na českých dálnicích k vidění papírové dálniční známky. Od roku 2021 bude spuštěn elektronický systém dálničních známek. Do té doby je nutné kupovat papírové kupóny. Kolik stojí a kde je lze koupit?

Číst celé...


Kdy potřebujete mezinárodní řidičský průkaz? - 2. díl

1.
březen

V minulém článku jsme vás informovali o tom, kde a jak je možné vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Nyní se podíváme na to, jaké další dokumenty možná budete potřebovat, a také co dalšího byste měli o mezinárodním řidičském průkazu vědět.

Číst celé...


Víte, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění?

1.
březen

Hlavním smyslem dovolené je odpočinek, nabrání sil i nové zážitky. Bohužel ne vždy jde vše podle původního plánu, a proto je vhodné mít na cesty do zahraničí sjednané odpovídající cestovní pojištění.

Číst celé...