Jaké doklady je třeba předložit k žádosti o půjčku?

31.
březen

O půjčku už dnes můžete žádat několika způsoby. Kromě klasické osobní návštěvy pobočky už řada bankovních i nebankovních institucí umožňuje podat žádost on-line. Ti hodně pokrokoví vás nepotřebují osobně vidět ani u podpisu smlouvy a řeší on-line úplně vše. Ti opatrnější přecejen trvají na osobním setkání, kde jen podepíšete, na čem jste se dopředu dohodli.

Číst celé...


Nebankovní půjčka: Co to je a její specifika - 2. díl

30.
březen

V předchozím díle jsme si rozebrali, co je nebankovní půjčka a jaká jsou její specifika. V dnešním díle se podíváme na další specifika tohoto typu půjček.

Číst celé...


Nebankovní půjčka: Co to je a její specifika - 1. díl

27.
březen

Při zvažování půjčky lidé nejčastěji uvažují úvěr u nějaké z bank, které na českém trhu působí. Řada lidí ale volí i jinou možnost, a to tzv. nebankovní půjčku. Ta má svá specifika a oproti bankovní půjčce vás může vyjít výrazně dráže.

Číst celé...


Zavinili jste nehodu pod vlivem alkoholu? Pojištění vám nepomůže

25.
březen

Alkohol za volant prostě nepatří. V případě, že pod vlivem alkoholu usednete za volant a zaviníte nehodu, ponesete veškeré důsledky této osudné životní chyby včetně těch finančních. Pojišťovna za vás neuhradí vzniklou škodu ani z povinného ručení, ani z havarijního pojištění.

Číst celé...


Online půjčka: Co to je a jak funguje? - 2. díl

24.
březen

V minulém článku jsme si přiblížili, co jsou to online půjčky, a jak banky posuzují vaši bonitu. Nyní se podíváme na to, co ještě do hodnocení bonity vstupuje, a jak celý proces probíhá.

Číst celé...


Online půjčka: Co to je a jak funguje? - 1. díl

22.
březen

Tradiční způsob žádosti o půjčku vypadá tak, že zajdete na pobočku banky, vypíšete s pracovníkem žádost o půjčku, banka posoudí vaši bonitu a vyjádří se, jestli na danou výši úvěru dosáhnete nebo ne.

Číst celé...


Specifika bankovní půjčky

18.
březen

Pokud potřebujete půjčku, máte v zásadě dvě varianty, kde si můžete půjčit. Buď u banky, nebo u nebankovní instituce. V dnešním článku se podíváme na specifika, která s sebou nese právě bankovní půjčka.

Číst celé...


Schválení bankovní půjčky - 2. díl

15.
březen

V minulém článku jsme informovali o tom, co potřebujete ke schválení bankovní půjčky. V dnešním článku se podíváme na to, jak dokládají podnikatelé a důchodci své příjmy, a také na to, jak celý proces dále probíhá.

Číst celé...


Schválení bankovní půjčky - 1. díl

12.
březen

O bankovní půjčku už dnes můžete zažádat i online. Schválení je pak někdy otázka i několika desítek minut. Ať už ale o půjčku budete žádat přes internet nebo osobně na pobočce banky, je potřeba mít připraveno několik dokumentů. V tomto článku si popíšeme, jak probíhá proces schválení bankovní půjčky.

Číst celé...


Vlastníte elektrokolo? Povinné ručení zatím potřebovat nebudete

11.
březen

Před pár měsíci v médiích kolovala šokující zpráva, že majitelé elektrokol a dalších populárních “elektrovozítek” budou muset mít sjednané povinné ručení. Tvůrci nové směrnice EU týkající se silničního provozu nakonec rozhodli jinak. Elektrokola, elektrokoloběžky a segwaye povinné ručení mít nemusí. Zatím.

Číst celé...