Neoprávnený odber elektriny a plynu

17.
únor

Ne každý využívá elektrinu nebo plyn tak, jak má. Casto se objevují prípady, kdy byl realizován neoprávnený odber elektriny a plynu. Ten muže spocívat jak v tom, že jsou upravovány záznamy na elektromeru a plynomeru, tak i v tom, že se konkrétní osoba pripojí na cizí sít, nebo se naopak pripojuje bez možnosti merení spotreby. Vše je prirozene trestné, spojené i s nutnou náhradou konkrétní spotrebované energie.

Číst celé...


Jak postupovat pri zpoždení letadla?

16.
únor

Pri ceste na dovolenou, nebo treba pri služební ceste není zpoždení letadla rozhodne nic príjemného, Krome cekání je dobré vedet, co mužete a nemužete a na co všechno máte konkrétne nárok. Podívejte se s námi.Je cekání kratší?Pokud jde o cekání, které je v rádu nekolika hodin, máte nárok na to, že vám letecká spolecnost musí zajistit potrebné jídlo a pití.

Číst celé...


Náležitosti pro zmenu zálohy

3.
únor

Plyn i elektrinu dnes platíme zálohove. Jaké jsou náležitosti pro zmenu zálohy? Obvykle je spojena s vyúctováním, a na základe neho muže být na další období zvýšena, nebo snížena. Stejne tak muže se splátkou zahýbat i to, že plánujete zvýšit nebo snížit spotrebu, ci plánujete energie využívat ci nevyužívat jinak, než doposud. O všem informujete svého dodavatele, se kterým se již domluvíte.

Číst celé...