Jaké je povinné ručení v Nemecku?

28.
únor

Nejenom u nás můžeme svůj automobil přihlásit. Pokud jsme cizinci a bydlíme v zemích jiných, můžeme samozřejmě přihlásit automobil i tam. Podívejme se proto na to, jaké je v Německu. Začneme tím, co vlastně tato konkrétní pojistka pokrývá. Zde je rozsah podobný jako u nás. Právě daným pojištěním se pojišťovna zavazuje k tomu, aby hradila škody způsobené nejenom na vozidlech poškozeného, ale i na jiném majetku, stejně jako hradí také zdravotní poškození.

Číst celé...


Pojištení storna zájezdu

21.
únor

Predstavte si situaci, kdy se tešíte na dovolenou, ale pár dní pred odjezdem se prihodí neco, kvuli cemu nemužete odjet. V takovém prípade je na svete velký problém, kdy riskujete, že o všechny zaplacené peníze prijdete. Taková situace skutecne nemusí být nic ojedinelého a je dobré se proti ní chránit. Jak na to? Pomuže pojištení storna zájezdu. To dnes nabídne vetšina pojištoven na našem trhu, a to za podmínek, které prijdou skutecne vhod každému.

Číst celé...


Postup pri dopravní nehode v zahranicí

7.
únor

Dopravní nehoda se muže stát nejenom u nás, ale také v zahranicí. Zatímco v tuzemsku je postup pomerne jednoduchý, ten zahranicní mnoho lidí nezná. Poradíme vám proto, co delat, pokud nabouráte. Prvním krokem by jiste mela být samotná domluva s tím, koho jste nabourali. Zde se lze domluvit na tom, zda bude k dopravní nehode povolána policie, nebo nikoliv.

Číst celé...