Lysá nad Labem je městem v okrese Nymburk ve Středočeském kraji. Město leží v úrodné nížině při řece Labi, 14 km západně od Nymburka. Zajímavostí je, že centrum města bylo v roce 2003 prohlášeno městskou památkovou zónou. Pokud jste jedním z 9 800 stálých obyvatel a vlastníte automobil, dřív nebo později budete pravděpodobně hledat adresu a kontakty stanice technické kontroly Lysá nad Labem.

Kolik a jak často?

„Technická“ je ze zákona povinná stejně jako třeba uzavření pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. povinné ručení). Pokud byste bez platné technické vyrazili na silnici, hrozí vám vysoká pokuta i zákaz řízení. Technickou musí majitel nového vozu poprvé absolvovat po čtyřech letech a následně pak každé dva roky. Dle lokalit za prohlídku zaplatíte něco kolem 900 až 1100 korun.

Na kontrolu se připravte

Aby vůz technickou prošel bez zbytečných komplikací a průtahů, je dobré ho nechat před samotnou návštěvou stanice technické kontroly Lysá nad Labem zkontrolovat zkušeným mechanikem nebo ve specializovaném servise. Vy si mezitím překontrolujte složení povinné výbavy a dokumenty, které budete během technické předkládat.

Víte, jak ušetřit?

Při objednání na STK se zeptejte, zda se dá spojit emisní a technická kontrola vozu. Na některých stanicích díky tomu získáte slevu nebo lepší cenu. A pokud chce ušetřit ještě víc, porovnejte si prostřednictvím naší kalkulačky cenu povinného ručení, a pokud najdete výhodnější nabídku, sjednejte si ji pěkně z pohodlí domova.

Stanice technické kontroly Lysá nad Labem

STK RAPTOR, K Milovicům 1921, 289 22 Lysá nad Labem, tel. +420607 206 206