Srovnání cen elektřiny

 • Srovnání 43 dodavatelů elektřiny

 • Změnou dodavatele můžete výrazně ušetřit

 • Přechod k novému dodavateli ZDARMA zařídíme

 • Vše vyřešíte z pohodlí Vašeho domova

Spočítat ceny
Elektřina - žárovka a zástrčka

Srovnání cen elektřiny do 1 minuty

Platby za elektřinu můžou udělat pořádnou díru do rodinného rozpočtu. Jste si jistí, že za elektřinu neplatíte příliš? Dokud si neuděláte srovnání všech dodavatelů na českém trhu, tak to nezjistíte.

Naštěstí existuje způsob, jak získat srovnání cen elektřiny během 1 minuty. Zadejte svoji roční spotřebu elektřiny do naší online kalkulačky a ihned dostanete nabídky od 43 dodavatelů. Rychle a jednoduše zařídíte i změnu dodavatele – zdarma vám s tím pomůžeme.

Neplatíte příliš za elektřinu?

Jak funguje srovnávač cen elektřiny?

Srovnávač cen elektřiny je online kalkulačka, do které vyplníte několik základních údajů. Okamžitě dostanete nabídky od desítek českých dodavatelů. Vyplnit potřebné údaje zvládne úplně každý. Potřebujeme znát pouze lokalitu, kde bydlíte, nebo na co elektřinu používáte a jaká je vaše spotřeba.

Stačí, když si vezmete k ruce poslední fakturu. Pokud ji nemáte k dispozici, vyplňte do kalkulačky způsob využití elektřiny – díky tomu získáte alespoň přibližné porovnání dodavatelů.

Srovnání dodavatelů elektřiny je zdarma a můžete si ho udělat, kolikrát chcete. Výhodou je, že údaje jsou vždy aktuální, i když dochází ke změnám v cenících dodavatelů. Není třeba nikam chodit, ani složitě studovat například ceníky jednotlivých dodavatelů.

Porovnání cen elektrické energie online: kolik ušetřím při změně dodavatele?

Většina domácností používá elektřinu pouze ke svícení a napájení spotřebičů, přesto dosahuje jejich roční vyúčtování tisíců korun. Na vině je vysoká cena elektřiny za 1 kWh, a to je právě oblast, kde můžete ušetřit změnou dodavatele. V průměru ušetří naši zákazníci 3325 Kč. Pokud elektřinou i vytápíte, poháníte tepelné čerpadlo nebo nabíjíte elektromobil, může vaše roční úspora dosáhnout ještě mnohem více.

Srovnání elektřiny

Nejlevnější dodavatel nemusí být nejlepší

Při výběru dodavatele byste měli brát v úvahu nejen nejnižší cenu. Vaše spokojenost se bude odvíjet rovněž od férovosti obchodních podmínek a kvality zákaznického servisu. S výběrem vám pomohou také pozitivní reference. Všechny tyto parametry jsme promítli do hodnocení – tzv. karmy dodavatele – kterou vidíte ve srovnání jako počet hvězdiček. Čím více hvězdiček dodavatel má, tím lépe.

Zdarma pro vás zařídíme změnu dodavatele

Oddalujete změnu dodavatele, protože se děsíte, že to bude složitý a zdlouhavý proces? Nenechte si kvůli tomu ujít možnost výrazné úspory! Změnu dodavatele za vás zařídíme zdarma, vy můžete starosti hodit za hlavu. Na telefonu jsou připraveni operátoři, kteří vás celým procesem provedou. Je to jenom administrativní krok spojený s novými smlouvami, nikoliv s jakoukoliv změnou v rozvodech, nebo v kvalitě elektřiny.Změnu dodavatele elektřiny tak zvládnete online z pohodlí domova.

Chci změnit dodavatele

Srovnaný magazín

 • Zapínání indukčního sporáku
  Energie
  13. března 2023|Pavla Pavelková
  Je levnější vařit na plynu nebo elektřině?

  Naše babičky a maminky měly rozhodování, na čem vařit, o něco jednodušší. Dnes je nabídka velmi široká a každému vyhovuje něco jiného. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi jednotlivými typy sporáků a varných desek? Je lepší vařit na plynu nebo indukci a můžete správnou volbou ušetřit?

 • Síť elektrického vedení při západu slunce
  Energie
  07. března 2023|Jana Březinová
  Co je regulovaná cena elektřiny a kdo ji určuje?

  Cena elektřiny pro domácnosti se skládá ze dvou částí a pouze jednu z nich jste schopni ovlivnit změnou dodavatele. Jak vysoká je regulovaná cena elektřiny a kdo ji určuje? Zjistěte všechny podrobnosti.

 • Dům s větrnou elektrárnou v pozadí
  Energie
  01. března 2023|Petr Pohůdka
  Větrná elektrárna pro domácnosti: Kdy dává smysl?

  Zatímco fotovoltaika se v Česku uchytila rychle a nyní zažívá opětovný boom, na domácí větrné elektrárny narazíte jen zřídka. Menší větrník by přitom v mnoha situacích přispěl k energetické soběstačnosti domácnosti. Kde dává malá větrná elektrárna smysl a kolik vyrobí elektřiny?

 • Energetický štítek domu
  Energie
  17. února 2023|Jana Březinová
  Co je energetický štítek domu a proč ho potřebujete?

  Energetický štítek musíte mít při výstavbě nového domu, ale potřebujete ho i v případě, že chcete svoji nemovitost pronajímat či prodat. Zjistěte všechny případy, kdy je energetický štítek potřeba, kdo ho může vystavit a jaká je jeho cena.

 • Ostrovní dům na okraji lesa
  Energie
  11. února 2023|Petr Woff
  Ostrovní fotovoltaika: Vyplatí se ji pořídit?

  V České republice přibývají solární elektrárny, které nejsou připojeny k centrální distribuční soustavě. Zvýhodněny jsou profesionální projekty na klíč. Pokud započítáme dotaci, skromné domácnosti stačí 314 000 Kč a pravděpodobná návratnost takové investice činí necelých 16 let. Dražší jsou fotovoltaické soupravy pro amatérské kutily, kteří si ostrovní elektrárny instalují svépomocí.

 • Moderní pasivní dům
  Energie
  07. února 2023|Petr Pohůdka
  Co všechno byste měli vědět o pasivních domech?

  Uvažujete o výstavbě rodinného domu? Vzhledem k cenám energií rozhodně stojí za zvážení stavba v pasivním standardu. Jak pasivní domy fungují a komu jsou určeny? V čem spočívají jejich hlavní výhody a nevýhody? S jakou spotřebou energie můžete v podobných budovách počítat? Shrnuli jsme pro vás základní informace o pasivních domech.

 • Seniorka s vyúčtováním za energie
  Osobní finance
  02. února 2023|Petr Woff
  Přehled státní sociální podpory v nouzi

  V Evropě propukla válka, kvůli které trpí nevinní lidé a zdražují komodity. Česká republika zůstává bezpečná, ale čelí vysoké inflaci. Naše vláda zavedla cenové stropy pro elektřinu a zemní plyn. Pokud se ocitnete v nouzi, požádejte o další státní podporu. Letos stouply sociální dávky na energie, bydlení a ostatní nutné výdaje. Existuje řada státních příspěvků a přídavků, a proto přinášíme jejich přehled.

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  Energie
  31. ledna 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti E.ON, innogy nebo EP Energy Trading nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Pokud se potvrdí aktuální trendy, ještě letos se dočkáme početnějších a výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Technik kontroluje kotel
  Energie
  21. ledna 2023|Petr Woff
  Nová zelená úsporám 2021–2030: Co se změnilo a jak žádat o dotaci?

  Oblíbený dotační program, který podporuje instalaci fotovoltaiky, zateplení domů a jiné energetické úspory, vstoupil do další dekády. Nová zelená úsporám v letech 2021 až 2030 nabízí českým domácnostem minimálně 39 miliard Kč. Mladý žadatel musí nejdříve sám zaplatit celou investici a potom dostane část uznatelných nákladů od státu. Důchodci a chudší domácnosti mohou získat všechny potřebné peníze předem v doprovodném dotačním programu Nová zelená úsporám Light.

 • Instalace solárních panelů na rodinném domě
  Energie
  17. ledna 2023|Jana Březinová
  Jak na stavbu fotovoltaické elektrárny pro vlastní potřebu?

  Možná i vás při pohledu na rostoucí účty za elektřinu napadlo, jestli by nebylo lepší vyrábět si elektřinu svépomocí. Takovou možnost nabízí domácí fotovoltaika. Jaké existují typy fotovoltaických elektráren a kolik energie vyrobí? Na kolik se vyšplhá počáteční investice? A je možné si instalovat fotovoltaiku svépomocí?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.