Převod elektřiny

Jak na něj?
  • Srovnání 43 dodavatelů elektřiny

  • Změnou dodavatele můžete výrazně ušetřit

  • Přechod k novému dodavateli ZDARMA zařídíme

  • Vše vyřešíte z pohodlí Vašeho domova

Elektřina - žárovka a zástrčka

Co je převod elektřiny?

Převod elektřiny znamená převedení odběrného místa na jinou osobu. Můžete se setkat také s pojmy přepis elektřiny nebo přepis odběrného místa. Převod elektřiny využijete například při:

Převod elektřiny na nového majitele může být beze změny dodavatele nebo se změnou dodavatele. V každém případě budete uzavírat úplně novou smlouvu, a tak se vyplatí porozhlédnout, který dodavatel nabízí nejvýhodnější podmínky. V tom vám pomůže srovnání cen elektřiny.

Jak dlouho trvá převod elektřiny na nového majitele?

Rozhodli jste se zůstat u stejného dodavatele? Pak počítejte se lhůtou přibližně 1–2 týdny. Převod elektřiny se změnou dodavatele potrvá asi 1 měsíc. Pohlídejte si, že máte správně vyplněné všechny požadované dokumenty, jinak se převod elektřiny na nového majitele může ještě protáhnout.

Kdo zařizuje převod elektřiny?

Obvykle zařizuje převod elektřiny nový odběratel, který si zažádá o přepis odběrného místa u vybraného dodavatele. Původní odběratel může svoji smlouvu ukončit sám nebo podepíše novému odběrateli plnou moc. Pokud není původní majitel odběrného místa k zastižení, lze plnou moc nahradit čestným prohlášením.

Pro převod elektřiny budete potřebovat tyto dokumenty:

  • novou smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny,

  • žádost o ukončení smlouvy u původního dodavatele (případně plnou moc),

  • protokol s odsouhlaseným stavem elektroměru.

Výše uvedené dokumenty se však mohou lišit, protože každý dodavatel si stanovuje podmínky pro převod elektřiny individuálně.

Převod elektřiny bez starostí

Nevíte si s převodem elektřiny na nového majitele rady? Máte obavy, že ve složitých formulářích uděláte chybu? Rádi vám pomůžeme. V našem přehledném srovnání cen elektřiny získáte na jednom místě nabídky několika desítek dodavatelů. Stačí si vybrat tu nejlepší a my se postaráme o zbytek. Pohlídáme, abyste správně vyplnili všechny dokumenty, a převod elektřiny tak proběhne rychle a naprosto bez starostí. Navíc vše vyřídíte ze svého domova.