Povinné ručení Mercedes-Benz

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

  • Úspora až 50 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

povinné ručení

Povinné ručení pro Mercedes-Benz

Mercedes Benz

Německá automobilka Mercedes-Benz byla založena již v roce 1926. Její historie však sahá až k roku 1880 a jménům Gottlieb Daimler a Karl Benz, kteří položili základy motorizace silniční dopravy. Oba zakladatelé přišli nejdříve každý s vlastní nezávislou značkou, ty se ale později spojily pod jednu střechu. Zajímavostí je, že Daimler ani Benz se spolu osobně nikdy nesetkali. V roce 1879 sestrojil Benz jako první dvoudobý motor. Daimler si v roce 1885 nechal patentovat první motocykl a rovněž ve stejném roce vynalezl první automobil.

Na úspěchu značky se významně podílel i lipský rodák Emil Jellinek, který Daimlera požádal o výrobu rychlejšího vozu. Jellinek také stojí za jménem značky, kterou známe dnes. Mercedes totiž byla jeho dcera a její jméno používal i při závodech jako pseudonym. V roce 1900 se tak poprvé použil název Daimler-Mercedes.

V roce 1926 se značky Daimler-Mercedes a Benz spojily a společnost přijala název Mercedes-Benz, který se používá dodnes – trojcípou hvězdu představující zemi, vodu a vzduch, vymyslel Daimler, kruh kolem hvězdy pak představuje tradiční Benzův vavřínový věnec.

Povinné ručení pro Mercedes-Benz

Vozy značky Mercedes jsou dnes považovány za luxusní. Zákazníci si cení jejich pohodlnost i bezpečnost. Stejně jako všechny ostatní vozy musí mít i automobily Mercedes-Benz sjednané povinné ručení. To vás chrání při škodách na majetku i na zdraví jiných řidičů v případě nehody. Během sjednávání povinného ručení si můžete zvolit i připojištění, praktické je především připojištění skel nebo osob ve vozidle.

Abyste si vybrali to nejlevnější povinné ručení, využijte naši kalkulačku povinného ručení.

Nejčastější modely Mercedes-Benz pro povinné ručení

Mercedes Vito

Mercedes GLE

Mercedes Viano

Mercedes AMG GT

Mercedes Vaneo

Mercedes CL

Mercedes GLA

Mercedes SLS

Mercedes Maybach

Mercedes CLK

Mercedes 124

Mercedes SLR

Mercedes CLA

Mercedes SLK

Mercedes GLS

Mercedes SLS AMG

Mercedes Třídy A

Mercedes CLS

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.