Havarijní pojištění BMW M6

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 50 %

Jak porovnat havarijní pojištění pro BMW M6?

BMW M6 je součástí široké sportovní řady mnichovské automobilky. S přestávkami se vyráběly celkem tři série těchto vozů. Vše začalo první generací v roce 1983 a poslední kusy byly vyrobeny v roce 2018. Rok po ukončení výroby byl model M6 nahrazen novým BMW M8.

Hbitý koráb s historií

Příběh BMW M6 začala psát první generace tohoto sportovního vozu. Ta byla dostupná pouze jako třídveřové kupé s pětistupňovou manuální převodovkou. Motor měl objem 3,5 litru a výkon 282 koní. Na délku měřilo první BMW M6 4,75 metru a vážilo 1515 kilogramů.

S druhou řadou se nabídka rozrostla o kabriolet, auto se prodloužilo na 4,87 metru a hmotnost narostla na 1,78 tuny. Kabriolet je o dalších 220 kilo těžší. Výkon motoru se zvýšil na rovných 500 koní a o řazení se nově mohla starat také automatická převodovka.

V nejnovější generaci se můžete vedle kupé a kabrioletu setkat ještě s třetím typem karoserie - pětidveřovým Gran Coupé, jehož délka přesahuje pět metrů a hmotnost se přehoupla lehce přes dvě tuny. Motor je opět o něco silnější a nabízí až 591 koní.

Napříč generacemi i různými typy karoserie si BMW M6 vždy udržuje sportovní jízdní vlastnosti, které jsou vzhledem k hmotnosti a velikosti auta skoro až neuvěřitelně dobré. A pokud zrovna potřebujete jet klidně a pohodlně, M6 zvládá s přehledem i tuto disciplínu. Komfort zajišťuje vyváženě nastavený podvozek a také interiér, který je už od první verze na špičkové úrovni a přibližuje se tomu nejlepšímu, co automobilka BMW nabízí.

Na okruhu jako doma

Pro závody cestovních vozů BMW vyrábělo také speciální modely M6 GT3 a M6 GTLM. Zajímavostí je, že motor je u nich prakticky stejný jako u běžně prodávaných vozů. Pokud tak s vaší M6 vyrazíte na okruh, budete mít z řízení dost podobný zážitek jako profesionální řidiči, kterým se s upravenými M6 podařilo vyhrát několik závodů v Evropě i za mořem.

Po okruhu se speciálně upravené BMW M6 prohánělo také při závodech MotoGP, kde sloužilo jako safety car. Stejně jako běžně prodávané modely, byly i všechny závodní speciály nahrazeny novou osmičkovou řadou - konkrétně verzí M8 GTE.

Porovnejte havarijní pojištění pro BMW M6 na webu

Lámete si hlavu s výběrem havarijního pojištění pro BMW M6? Nabídka je na českém trhu opravdu široká, havarijní pojištění nabízí prakticky všechny pojišťovny a často i v několika variantách. Cenu může ovlivnit například motorizace, hmotnost či stáří vozidla. Jednotlivé pojišťovací společnosti přikládají každému z parametrů odlišnou váhu, a proto se ceny mohou značně lišit i u téměř totožných produktů.

Usnadněte si výběr pomocí online kalkulačky, díky které získáte během několika minut jasný přehled o aktuální nabídce a havarijní pojištění si přes web rovnou i sjednáte. Stačí vyplnit základní údaje o vás a vašem autě.

U jednotlivých nabídek najdete veškeré podrobnosti, porovnávat je tak můžete podle ceny, výše spoluúčasti, rozsahu pojištění i možných připojištění. Na stránce s výsledky najdete také doporučení na konkrétní havarijní pojištění.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.