Povinné ručení BMW M6

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

  • Úspora až 50 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro BMW M6?

BMW M6 bylo na trhu od roku 1983. Šlo o jeden z prvních modelů sportovní řady M. S přestávkami se vyrábělo až do roku 2018 a rok po ukončení výroby jej nahradilo nové BMW M8.

Síla v luxusním kabátě

První generace BMW M6 zaměstnávala výrobu mezi lety 1983 a 1989. Dostupná byla výhradně jako třídveřové kupé se šestistupňovou manuální převodovkou. Poháněl ji motor o objemu 3,5 litru s výkonem 282 koní. Z nuly na sto se 1515 kilogramů vážící M6 dostala za 5,8 vteřiny.

Novější variantu BMW M6 bylo od roku 2005 do roku 2010 možné koupit také jako kabriolet a do nabídky přibyla sedmistupňová automatická převodovka. Motor posílil na 500 koní, hmotnost narostla o 270 kilogramů, resp. o 490 v případě verze se stahovací střechou. Z místa na stokilometrovou rychlost dokáže kupé zrychlit za 4,6 sekundy.

S nejnovější generací se výběr karoserií rozrostl ještě o pětidveřové Gran Coupé. To svou délkou přesahuje pět metrů a váží přes dvě tuny. I tak si ale udržuje výborné jízdní vlastnosti. Nejsilnějším a nejrychlejším BMW M6 je kupé s balíčkem competition z roku 2016. Pod jeho kapotou se nachází osmiválec se dvěma turby a výkonem 591 koní, který auto dostane z nuly na sto za 3,8 sekundy.

Podvozek a řízení se pomocí volitelných jízdních režimů umí přizpůsobit aktuální potřebě. Můžete si tak užívat sportovní i komfortní a klidnou jízdu. Interiér má vysokou kvalitu a v plné výbavě se přibližuje tomu nejlepšímu, co automobilka BMW nabízí.

Dostatečný výkon i na závody

Nejnovější řada BMW M6 zavítala i na závodní okruhy, na kterých nahradila BMW Z4 GT3. Speciální verze nesly označení M6 GT3 a M6 GTLM a za zmínku určitě stojí fakt, že motor byl u těchto profesionálních variant upraven jen minimálně a běžná M6 vám tudíž dokáže poskytnout dost podobný zážitek. A že je o co stát - nepatrně upraveným vozům se podařilo vyhrát několik závodů cestovních automobilů po celém světě. BMW M6 sloužila ve verzi GTE také jako safety car při závodech MotoGP.

Nejvýhodnější povinné ručení hledejte online

Při výpočtu povinného ručení berou pojišťovny v potaz parametry vozidla i údaje o provozovateli. Roli může hrát motorizace, značka, model či hmotnost vozidla. U různých pojišťoven se můžete setkat s mírně odlišným způsobem výpočtu, kdy je různým parametrům přikládána jiná důležitost. Povinné ručení se tak u různých společností může cenově výrazně lišit.

Pro získání aktuálního přehledu o nabídce povinného ručení využijte online kalkulačku. V té vyplníte pouze několik údajů o vás a vašem BMW M6 a během chvíle už můžete porovnávat kalkulace jednotlivých pojišťoven.

Na stránce s výsledky je také možné upřesnit, kde auto parkujete, komu jej půjčujete, kam s ním jezdíte a jaký je váš roční nájezd. Díky těmto údajům vám bude doporučeno optimální povinné ručení přesně pro vás.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.