Havarijní pojištění BMW Z3

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 70 %

    Spočítat ceny

Jak porovnat havarijní pojištění pro BMW Z3?

BMW Z3 je na našich silnicích poměrně vzácným modelem. Vyrábělo se od roku 1995 do roku 2002 a ani v těchto letech jste jich nejspíš nepotkávali velké množství. Fajnšmekři si jej ale oblíbili, na závodech MotoGP sloužilo jednu sezónu jako Safety Car a zahrálo si dokonce v bondovce GoldenEye. Po uvedení filmu do kin se na trhu objevila speciální verze Z3 James Bond Edition, která byla vyvedena ve stejné barvě jako ve filmu.

Schopný rychlík

Z3 bylo prvním automobilem BMW vyráběným pouze mimo Německo. Produkce byla umístěna ve městě Greer v USA. Na trh se dostaly dva typy BMW Z3. Nejprve se vyrábělo pouze jako roadster a v roce 1998 se nabídka rozšířila o kupé. Druhá karosářská varianta si pro svůj zvláštní vzhled z profilu vysloužila přezdívku klaunská bota. Za zmínku stojí fakt, že zatímco design roadsteru navrhl Japonec Joji Nagashima, kupé mají na svědomí technici BMW, kteří jej vyvinuli ve svém volném čase.

Chci porovnat havarijní pojištění

BMW Z3 se vyznačuje excelentními jízdními vlastnostmi. Nastavení řízení i podvozku ocenil dobře známý pořad Top Gear. BMW Z3 vyhlásil nejlépe ovladatelným autem, které vám poskytne naprostou svobodu řízení. V testu přitom byla více než solidní konkurence. Bavorák byl porovnáván s tak zvučnými jmény jako Mitsubishi Lancer EVO a Ferrari 360 Modena.

Motor v BMW Z3 postupně sílil a v poslední generaci se dostal na výkon 228 koní. O řazení se mohla starat pětistupňová manuální převodovka, nebo automat se stejným počtem kvaltů.

Nejsilnější motorizaci nabízela ostřejší verze s označením Z3M. Tu poháněl šestiválec o objemu 3,25 litru s výkonem 321 koní. Aby vůz dokázal navýšený výkon pořádně využít, došlo také k úpravě diferenciálu, brzd, rozchodu zadních kol, nárazníků, kol a také venkovních zrcátek, které byly vyměněny za aerodynamičtější kusy. Na první pohled zaujala také sedmnáctipalcová kola a čtyři koncovky výfuku. Do interiéru pak přibyly ukazatele teploty oleje a motoru.

BMW Z3 bylo brzy po ukončení výroby nahrazeno novým modelem Z4. Celkově bylo vyrobeno 297 088 vozů. Drtivá většina ve verzi roadster.

Kde hledat havarijní pojištění pro BMW Z3?

Havarijní pojištění nabízí prakticky všechny české pojišťovny a často v několika variantách. Jednotlivá pojištění se tak liší cenou i dalšími parametry. Cenu, kterou za havarijní pojištění zaplatíte, ovlivňuje například motorizace, hmotnost, hodnota či zabezpečení vozu. Pokud byste pojištění porovnávali jednotlivě, zabralo by vám to spoustu cenného času, protože každá společnost postupuje při výpočtu jinak. Bylo by tak třeba získat nabídky od každé zvlášť.

Pokud chcete jít tou nejsnazší cestou, využijte online kalkulačku. Stačí jen vyplnit několik základních údajů o vás a vašem automobilu a během chvíle už můžete porovnávat různá havarijní pojištění pro vaše BMW Z3.

Kromě jednotlivých výsledků dostanete také tip na konkrétní havarijní pojištění, který je šitý na míru podle zadaných údajů. Jakmile si některou z nabídek vyberete, pojištění si přes web můžete rovnou sjednat.

Chci porovnat havarijní pojištění
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).