Blog
Půjčky a úvěry
Peníze z obrazovky

Půjčka před výplatou: Vyplatí se?

05. října 2020|Vendula Flassig Vrablová|

Možná patříte mezi šťastlivce, kteří se ještě nikdy nedostali do situace, v níž by byli nuceni požádat o půjčku. Anebo o tu před výplatou žádáte celkem často. Ať už je vaše situace jakákoli, je dobré vědět, že tenhle produkt existuje a může vás za určitých podmínek uchránit mnohem závažnějších komplikací. Kdy se půjčka před výplatou opravdu vyplatí a kdy se jí raději oklikou vyhnout? Čtěte dál a dozvíte se to!

Komu je půjčka před výplatou určená?

Jak už název tohoto produktu napovídá, jedná se o krátkodobou mikropůjčku, kterou využijete třeba ve chvíli, kdy se váš zaměstnavatel opozdil s výplatou. Důvodem může být ale i výdaj, který do další výplaty jednoduše nepočká a je potřeba ho uhradit hned. Protože se jedná o půjčku menšího rozsahu (tzv. výše zmíněnou mikropůjčku), je potřeba počítat s nižšími částkami k zapůjčení, které se pohybují v řádech (deseti)tisíců.

  • Mohlo by vás zajímat: Půjčka do výplaty je často poskytována pouze na dobu několika dnů, maximálně pak týdnů.

Mám zájem o půjčku

Kdo by se měl půjčce před výplatou vyhnout

Především ti žadatelé, kteří – lidově řečeno – lepí jednou půjčkou půjčku další. Pokud máte problém se splácením závazků, peníze vám chybí dlouhodobě nebo nebudete schopni tuhle mikropůjčku uhradit z další výplaty, raději se jí vyhněte. Jejím sjednáním byste totiž situaci nevyřešili a naopak se mohli dostat do mnohem závažnějších problémů.

Půjčka před výplatou jako produkt nebankovních společností

Protože jde o menší částky k zapůjčení, půjčka před výplatou je produktem nebankovních společností, které často nabízí mnohem mírnější podmínky, než v bance. Mezi ty obecné patří pouze plnoletost, bydliště nebo trvalý pobyt na území Česka a pravidelný příjem. Žádost o půjčku navíc vyřídíte pěkně z pohodlí vašeho domova. Nemusíte tak chodit na pobočku a ztrácet čas složitým vyřizováním.

  • Měli byste vědět: Úrok a hodnota RPSN je u mikropůjček vyšší, než u klasických půjček a mnohdy dosahuje i několik (stovek/tisíců) procent. Obecně tak patří půjčka před výplatou mezi dražší úvěry.

Využijte promo akcí a získejte půjčku před výplatou zdarma

Pokud chcete na téhle půjčce doopravdy ušetřit, vyplatí se sledovat akce nebankovních poskytovatelů, kteří nabízí půjčku před výplatou zdarma. Co to znamená v praxi? To, že pokud splníte několik jednoduchých podmínek vybrané nebankovní společnosti, získáte potřebné peníze s nulovým úrokem a bez poplatků. Mezi obecné podmínky patří:

  • Jde o první půjčku žadatele u vybrané společnosti

  • Vypůjčené prostředky je potřeba vrátit v termínu

  • Plnoletost

  • Bydliště nebo trvalý pobyt na území ČR

  • Pravidelný příjem

Za jak dlouho peníze obdržíte?

Pokud žádáte o půjčku před výplatou, pravděpodobně si nemůžete dovolit na vypůjčené prostředky dlouho čekat. Určitě vás tak bude zajímat, za jak dlouho peníze obdržíte. Protože veškerá komunikace s věřitelem probíhá online, připsání peněz je opravdu rychlé. Půjčka před výplatou ihned na účet přistane po schválení online žádosti, takže peníze můžete obdržet ještě ten den (maximálně pak do 24 hodin od podpisu smlouvy).

Výjimkou jsou společnosti, které po svých klientech vyžadují odeslání jednokorunového ověřovacího poplatku. Ten – jak už jeho název napovídá, slouží k ověření bankovního účtu žadatele. Pokud se účet žadatele shoduje s účtem poskytovatele půjčky, poplatek i prostředky jsou připsány obratem. V případě, že jsou účty žadatele a poskytovatele odlišné, na připsání peněz si počkáte zhruba do druhého pracovního dne (o víkendech nebo svátcích je potřeba počítat s delší lhůtou).

Praktický tip závěrem: Některé společnosti nabízí výplatu finančních prostředků v hotovosti na vybraných čerpacích stanicích nebo v trafikách. Někde vám je dokonce může dovézt také kurýr společnosti na smluvené místo.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).