Říká se, že ve dvou se to lépe táhne. Tohle pořekadlo platí i pro oblast půjček. Dva příjmy totiž zpravidla znamenají vyšší částky k zapůjčení i výhodnější úrokovou sazbu. Na rozdíl od manželské půjčky, u které je potřeba prokázat se oficiálním dokumentem potvrzující sňatek, partnerská půjčka může být poskytnuta i dvojici, která spolu žije tzv. na „psí knížku“. Jaké další výhody jsou s tímto produktem spojeny?

Půjčka pro partnery i přátele

Partnerská půjčka může být poskytnuta jak partnerům, tak manželům nebo dvojici přátel. Poskytovatele půjčky nezajímá, v jakém vztahu mezi sebou dotyční jsou. Důležité pro něj je, že mají dva příjmy, z nichž mohou závazek splácet.

  • Mohlo by vás zajímat: Nebankovní společnosti mohou oběma partnerům poskytnout až o dvacet procent více peněz, než kdyby o půjčku žádal jen jeden z nich!

Partnerskou půjčku často vyřídíteonlinepěkně z pohodlí vašeho domova. Odpadají tak zbytečné starosti s papírováním a nekonečnou byrokracií, na kterou můžete narazit ve chvíli, kdy budete žádat o klasickou půjčku na pobočce. Jednoduše vyplníte online formulář, ověříte totožnost žadatelů a po schválení půjčky vám budou peníze odeslány na bankovní účet nebo vyplaceny v hotovosti.

Zajímavé úroky i vyšší částky k zapůjčení

Partnerská půjčka patří v současné době mezi nejvýhodnější nebankovní úvěry, které jsou na českém finančním trhu dostupné. Úroky jsou plně srovnatelné s bankovními půjčkami a úvěr se tak může vyplatit i těm, kteří by si jinak mohli bez problémů půjčit od kterékoli banky.

Tato nebankovní půjčka je zajímavá i pro ty žadatele, kteří si potřebují půjčit vyšší částku. Půjčit si totiž můžete několik tisícovek i statisíce. Vždy samozřejmě záleží na vašich potřebách a bonitě. Další výhodou je i možnost rozložení splátek na delší dobu. K dalším významným přednostem tohoto produktu platí i absence řady poplatků, možnost výhodného pojištění schopnosti splácet nebo předčasné splacení zdarma.

Výhody partnerské půjčky:

  • Vyšší částky k zapůjčení (oproti jednotlivcům)

  • Výhodnější úrokové sazby

  • Dlouhá doba splatnosti

Nevýhody partnerské půjčky:

  • Za závazek ručí oba dva žadatelé

  • Nutnost pravidelného a doložitelného příjmu

  • Vyšší sankce za porušení smluvních podmínek