Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A nehoda není náhoda. Pokud se vám odporoučela pračka, lednička nebo jiné vybavení domácnosti, bez kterého se zkrátka neobejdete, pravděpodobně si nebudete moci dovolit čekat na to, až na nový spotřebič našetříte. Pokud nemáte rezervy z dřívějška, je jednou z alternativ, jak peníze získat, okamžitá půjčka. Za jak dlouho potřebné prostředky získáte?

Komu je okamžitá půjčka určená?

Především žadatelům, kteří si nemohou dovolit na peníze čekat. Pokud je to i váš případ, stačí najít poskytovatele, kteří okamžitou půjčku bez čekání nabízí a prostřednictvím online formuláře o peníze jednoduše požádat. Okamžitou půjčku můžete získat také u svojí banky a to nejčastěji ve formě kontokorentu. Ten je však poměrně omezený – alespoň tedy co se objemu finančních prostředků týče. Pokud byste žádali o vyšší částky, je potřeba počítat s delším a náročnějším schvalovacím procesem.

Vhodnou alternativou jsou proto nebankovní půjčky, kde můžete získat vyšší i nižší částky k zapůjčení. To vše samozřejmě bez zbytečného papírování a zdlouhavé administrativy. Poskytovatele okamžitých půjček navíc nezajímá, jak s vypůjčenými prostředky naložíte. Půjčka je proto bezúčelová a získat ji může každý, kdo splní několik základních podmínek. Mezi ty obecné patří plnoletost, pravidelný a dostatečný příjem a bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky. Někde je vyžadován i vlastní bankovní účet. Pokud máte negativní záznam v registrech, pro řadu poskytovatelů okamžitých půjček to nebývá problém. V portfoliích nebankovních společností proto najdete i produkty s názvem okamžitá půjčka pro dlužníky nebo okamžitá půjčka na směnku. V takových případech ale počítejte s vyšším úrokem, který si nebankovní poskytovatelé těchto půjček pro rizikové klienty často účtují.

Za jak dlouho peníze obdržíte?

Jak už samotný název tohoto produktu napovídá, jedná se o půjčku, na kterou nemusíte čekat. Doba nutná pro připsání peněz na bankovní účet nebo jejich vyplacení v hotovosti se nejčastěji pohybuje v řádech několika hodin, maximálně pak dnů. Pokud zvolíte výplatu v hotovosti, peníze vám doveze kurýr domů nebo na dohodnuté místo. Některé společnosti navíc umožňují vybrat si peníze na vybraných čerpacích stanicích nebo v trafikách.

Necháváte si vyplatit peníze na bankovní účet? Pak záleží, jestli po vás zvolená společnost požaduje odeslání jednokorunového ověřovacího poplatku, který má (jak už ostatně jeho název napovídá), ověřit bankovní účet žadatele. Pokud se shoduje účet žadatele s účtem poskytovatele, poplatek je připsán obratem, stejně jako následná půjčka. V případě, že jsou účty odlišné, počkáte si na připsání platby cca 24 hodin. U víkendů může být doba ještě delší. Většina společnostní nicméně odesílá vypůjčené prostředky ihned po schválení žádosti a podepsání smlouvy.

Výhody okamžité půjčky

  • Půjčka pro žadatele, kteří nemohou na peníze čekat

  • Půjčka bez doložení účelu

  • Půjčky od banky i nebankovní společnosti

  • Peníze odesílány ihned po podpisu smlouvy

  • Možnost výběru peněz v hotovosti nebo zaslání na účet

Nevýhody okamžité půjčky

  • Omezená nabídka bank

  • Někde je vyžadován jednokorunový ověřovací poplatek

  • Nutnost stabilního a dostatečného příjmu

  • Někde vyžadován vlastní bankovní účet

  • Vyšší úroky u rizikovějších žadatelů