Cestovní pojištění – srovnání cen

Povinné ručení pro Citroën

POV

Francouzská automobilka Citroën byla založena v roce 1919 André Citroënem. Dnes je již součástí skupiny Group PSA s hlavním sídlem v Paříži. Automobilka čítá celkem 9 evropských závodů, z nichž jeden se nachází i v České republice v Kolíně. Mimo Evropu pak Citroën najdete v Brazílii, Argentině a Číně.

V roce 1922 započala série expedicí Citroën a model Autochenillle B2 jako první překonal Saharskou poušť. V roce 1935 přebrala nad značkou Citroën kontrolu firma Michelin a v roce 1976 se Citroën začlenil do koncernu PSA Peugeot Citroën.

Povinné ručení pro Citroën

Výběr správného povinného ručení pro Citroën byste neměli podceňovat. Je potřeba zvolit kvalitní produkty, nezapomínejte, že pojišťovna bude zohledňovat i aspekty jako je lokalita, kde budete vozidlo provozovat, jak často s ním budete jezdit nebo zda budete cestovat spíše sami nebo s rodinou. Podle toho pak volte i další připojištění. K těm nejčastějším patří připojištění skel vozidla nebo pojištění střetu se zvěří. Určitě se vám vyplatí mít sjednané i připojištění škod vzniklých následkem živelné pohromy, zavazadel ve vozidle nebo úrazové pojištění pro řidiče.

Podle vašich potřeb si pak zvolte i výši limitu pro pojistné krytí. Ty jsou zákonem stanoveny na minimálně 35 milionů korun na škody na majetku a stejně tak i na zdraví. Pojistné limity u povinného ručení pro Citroën jsou většinou na nejnižší hranici, ale můžete si je zvýšit – nejnižší pojistný limit u povinného nemusí být vždy dostatečný.

Porovnejte si ceny povinného ručení všech pojišťoven a sjednejte si povinné ručení pro Citroën online. Při online sjednání se veškeré údaje ověří online skrze databázi ČKP, kde bude zjištěna i výše vašich bonusů. Ty získáváte za jízdu bez nehod a cenu pojistného dokáží výrazně snížit.

Spočítat
povinné ručení

Nejčastější modely Citroën pro povinné ručení

Citroën C3 Citroën Berlingo Citroën C4
Citroën C5 Citroën Xsara Citroën Saxo
Citroën Jumpy Citroën Spacetourer Citroën C1
Citroën Jumper Citroën C8 Citroën Xsara Picasso
Citroën C6 Citroën C4 Cactus Citroën C4 Picasso
Citroën C3 Aircross Citroën C2 Citroën Xantia
Audi S3
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 94