Pojištění domu proti živlům

 • Živel dokáže napáchat obrovské škody!

 • Sjednejte si pojištění které chrání váš majetek

 • Jednoduše a online

Chci si pojistit majetek


Vyberte si kvalitní pojištění, které ochrání váš majetek proti živlům.

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na škody na samotné stavbě a všechny součásti, které jsou s ní napevno spojeny. Chrání zdi, střechu, podlahy, rozvody elektřiny a vody, okna, dveře, schody a radiátory. Uplatní se také na vybavení, jež je pevně namontované ke stavbě, například vanu, umyvadlo nebo vestavěnou kuchyni.

Zajímavost

Zpravidla se pojištění nemovitosti vztahuje také na vedlejší stavby na stejném pozemku – bazén, kůlnu, skleník, plot či garáž.

Pojištění domácnosti

Zahrnuje veškeré vybavení, které máte v domě uložené. Od nábytku a spotřebičů, přes osobní elektroniku, až po oblečení, sportovní potřeby nebo šperky. V rámci pojištění domácnosti chráníte také věci uložené ve sklepě či garáži, případně zahradní vybavení.

Když váš dům zasáhne živel, může poškodit jak samotnou stavbu, tak její vybavení a vaše osobní věci. Proto se vyplatí sjednat si obě pojištění.

Věděli jste, že..

Když váš dům zasáhne živel, může poškodit jak samotnou stavbu, tak její vybavení a vaše osobní věci. Proto se vyplatí sjednat si obě pojištění.

Na co se vztahuje pojištění domu proti živlům

Pojištění proti živlům patří mezi základní pojistná nebezpečí, na něž se můžete pojistit jak v případě pojištění nemovitosti, tak pojištění domácnosti.

Mezi základní živly pojišťovny obvykle řadí:

 • požár, kouř, výbuch, implozi, přímý úder blesku, pád letadla, aerodynamický třesk, náraz vozidla,

 • vichřici a krupobití,

 • pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů,

 • tíhu sněhu či námrazy, pád sněhu, sesouvání nebo pád sněhových lavin,

 • sesuv půdy a zřícení skal,

 • zemětřesení.

Jaké živly nejčastěji způsobují škody

Vichřice

Nejčastější způsob škody.

Pod toto riziko patří řádění větru o rychlosti minimálně 75 km/h, tedy i tornádo. K dalším častým příčinám se řadí úder blesku, jehož následkem je přepětí či podpětí v síti, které vede k poškození elektrických spotřebičů. Nezřídka se řeší také škody způsobené krupobitím.

Více info

Požár

Nejničivější živel.

Způsobené škody šplhají do milionových částek. Pojištění se kromě samotných plamenů vztahuje i na škody, které vzniknou při jeho hašení.


Více info

Povodeň, záplava

Nebývá součástí pojištění

Povodeň znamená zaplavení vodou, která se vylila ze břehů vodních toků nebo nádrží (jezer, přehrad a rybníků). Podle blízkosti vodního toku se stanovují povodňové zóny.

Záplava je způsobena vodou, která stojí či proudí v místě pouze po určitou dobu. Většinou je následkem přívalu atmosférických srážek či rychlého tání sněhu.


Více info

Zatímco povodeň hrozí jen domům v blízkosti vodních toků nebo nádrží, záplava může zasáhnout i dům na kopci. Dříve pojišťovny přistupovaly k pojištění povodně a záplavy jednotlivě, dnes se tato rizika obvykle řadí pod jednu skupinu pojistných rizik. Nicméně přesto si raději dvakrát zkontrolujte, že vaše pojištění majetku zahrnuje obě rizika. Jestliže spadáte pod některou ze zón se zvýšeným rizikem povodně, bude vaše pojištění dražší.

Atmosférické srážky

Škody na majetku umí napáchat i prudký liják, když přes střechu domu začne zatékat. Toto pojistné riziko se většinou neřadí mezi základní živly a je potřeba si pohlídat, že je součástí pojistné smlouvy. Označuje se jako atmosférické srážky a vztahuje se na poškození nebo zničení majetku v důsledku zatečení srážkové vody (déšť, kroupy, sníh).

Jak si správně nastavit pojištění domu proti živlům

Kromě kontroly, že vaše smlouva skutečně obsahuje pojištění proti všem živlům, byste si měli dát pozor na správné nastavení pojistné částky.

Jestliže zvolíte příliš nízkou pojistnou částku a váš majetek má vyšší reálnou hodnotu, dochází k podpojištění. V takovém případě vám bude pojišťovna krátit plnění, a to i u škod menšího rozsahu.

Naopak u přepojištění je pojistná částka příliš vysoká, tudíž vám ji pojišťovna stejně nevyplatí a vy jen zbytečně hradíte vysoké pojistné.

Najděte nejlepší pojištění proti živlům

Podmínky a ceny pojištění proti živlům se u jednotlivých pojišťoven výrazně liší a jejich porovnání by vám zabralo spoustu času. Díky online kalkulačce si zvládnete srovnat různé pojišťovny během pár minut. Na jednom místě dostanete nabídky přímo na míru vašim potřebám.

Blog

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Pojistná částka nemovitost - domeček s mincemi
  Dům a domácnost
  17. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, aby pojistná částka odpovídala aktuální hodnotě vašeho majetku.

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Satelit k televizi
  Dům a domácnost
  25. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Satelitní televize: Čím se liší od jiných typů signálu?

  Okolo satelitní televize koluje řada mýtů a polopravd, které zákazníky od tohoto typu vysílání spíše odrazují. Jaká je ale realita? V čem spočívají výhody a nevýhody satelitní televize a co potřebujete pro příjem satelitního signálu?

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Jana Březinová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.