Havarijní pojištění Mazda RX-8

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 70 %

    Spočítat ceny

Jak vybrat havarijní pojištění pro Mazdu RX-8?

Mazda RX-8 je sportovní kupé, které se v nabídce japonské automobilky nacházelo mezi lety 2002 a 2012. Už při svém představení zaujalo svým designem, netradičně zpracovanými zadními dveřmi a unikátním motorem, za který si odneslo i několik ocenění.

Neobvyklý sporťák pro fajnšmekry

Designer Mazdy RX-8 Ikuo Maeda odvedl skvělou práci. I když od představení vozu uběhlo téměř 20 let, stále nevypadá zastarale. Na zajímavosti mu navíc přidávají zadní dveře, které se otevírají směrem dozadu. Na zadní sedadla se tak nemusí nastupovat přes sklopenou přední sedačku a dveře přitom zabírají mnohem méně místa. Mazda RX-8 tak není příliš dlouhá a na první pohled vypadá jako běžné třídveřové kupé.

Mazdu RX-8 pohání velice unikátní rotační motor Wankel. Tento typ motoru se vyznačuje dostatkem výkonu a točivého momentu i při nízkém objemu. Motorizace se Mazdě povedla a dvakrát získala ocenění za nejlepší motor na světě. Vyžaduje ale kvalitní péči, některé části mají poměrně krátkou životnost a je proslulý svou zvýšenou spotřebou oleje. Jeho údržba se tak vyplatí pouze motoristům, kteří dokáží ocenit jeho skvělý projev.

Pod kapotou všech Mazd RX-8 narazíte na motor o objemu 1,3 litru. Vybírat můžete z jeho dvou variant, které se liší pouze výkonem. Základní verze poskytuje 192 koňských sil, výkonnější motorizace výkon navyšuje na 231 koní. Poháněna jsou vždy pouze zadní kola. V kombinaci s excelentním podvozkem se Mazda RX-8 stává ideálním vozem pro fanoušky sportovní jízdy, který se neztratí ani na okruhu.

Sjednat havarijní pojištění

Havarijní pojištění pro Mazdu RX-8 vám pomůže najít online kalkulačka

Havarijní pojištění v dnešní době nabízí většina českých pojišťoven. Jeho cenu ovlivňuje především motorizace, hmotnost, rok výroby a hodnota automobilu. Mazda RX-8 tak těží z unikátního motoru, který si i přes svůj solidní výkon a sportovní projev udržel nízký objem.

I když konečnou cenu, kterou za havarijní pojištění zaplatíte, ovlivňují u všech pojišťoven stejné parametry, každá při výpočtu postupuje jinak, a proto se jejich ceny liší. Vždy se tak vyplatí porovnání více nabídek, které nejsnáze provedete pomocí online kalkulačky.

U všech nabídek najdete kromě ceny také výši spoluúčasti, přehled krytí v ceně, dostupná připojištění a kompletní pojistné podmínky. Havarijní pojištění tudíž můžete vybírat i podle velmi specifických parametrů a jakmile si některé vyberete, přes web si jej také sjednáte.

Havarijní pojištění
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).