Povinné ručení Mazda RX - 8

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Jak najít nejvýhodnější povinné ručení pro Mazdu RX-8?

Mazda RX-8 je čtyřmístné kupé vyráběné v letech 2002 až 2012. Proslulo neobvyklým motorem, řešením zadních dveří a skvělými jízdními vlastnostmi. Na svého nástupce zatím čeká.

Unikátní v mnoha směrech

Na první pohled Mazda RX-8 nemusí neznalého člověka příliš zaujmout. Vypadá jako běžné kupé. Jakmile ale dojde na otevírání zadních dveří, které skoro nejsou vidět, vůz okamžitě upoutá pozornost. Dvojice zadních dveří se totiž otevírá opačným směrem. Díky zvláštní konstrukci mohou být menší, čímž se ušetřilo na váze a délce vozu. Zároveň se ale na zadní sedadla nasedá snáze než u dvoudveřových kupé.

Další zajímavost najdete pod kapotou. Mazda RX-8 totiž využívá rotační motor typu Wankel. Dosahuje tak výkonu až 231 koní a skvělého točivého momentu při nízkém objemu 1,3 litru. Z nuly na sto se s vozem dostanete za 6,4 sekundy. Unikátní motorizace se vydařila na jedničku a byla oceněna mezinárodním titulem Motor roku. Několik ocenění posbírala také Mazda RX-8 jako taková, když se stala autem roku rovnou v několika zemích.

Vlastnosti motoru podtrhuje také povedený podvozek. Vůz mu vděčí za dostatek pohodlí v běžném provozu a zároveň se neztratí ani při té nejostřejší možné jízdě na okruhu. Mazda RX-8 je díky svému podvozku označována za jeden z nejlépe ovladatelných vozů vůbec a výborně zapadá mezi ostatní členy RX rodiny.

Spočítat povinné ručení

Vhodné povinné ručení pro Mazdu RX-8 najdete online

Vybrat si optimální povinné ručení není vždy úplně snadné. Produktů je na trhu spousta a každá pojišťovna navíc cenu vypočítává jiným způsobem. Ačkoliv tak konečnou cenu ovlivňuje především motorizace, hmotnost, značka, model a rok výroby automobilu, i parametrově podobné produkty se mohou výrazně lišit svou cenou.

Povinné ručení naštěstí nemusíte hledat sami. Nabídku vám pomůže porovnat online kalkulačka, do které stačí vyplnit několik údajů o vás a vašem vozu.

U jednotlivých nabídek najdete cenu, výši pojistného plnění, seznam služeb v ceně i dostupná připojištění. Povinné ručení tak nemusíte vybírat pouze podle ceny, ale můžete pohodlně porovnat i další parametry. S výběrem vám může pomoci i doporučení pojišťovacího experta, který vám po upřesnění několika údajů doporučí konkrétní produkt. A jakmile vám některé povinné ručení padne do oka, můžete si jej přes web rovnou i sjednat.

Spočítat povinné ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.