Povinné ručení Mazda RX - 8

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

    Spočítat ceny
povinné ručení

Jak najít nejvýhodnější povinné ručení pro Mazdu RX-8?

Mazda RX-8 je čtyřmístné kupé vyráběné v letech 2002 až 2012. Proslulo neobvyklým motorem, řešením zadních dveří a skvělými jízdními vlastnostmi. Na svého nástupce zatím čeká.

Unikátní v mnoha směrech

Na první pohled Mazda RX-8 nemusí neznalého člověka příliš zaujmout. Vypadá jako běžné kupé. Jakmile ale dojde na otevírání zadních dveří, které skoro nejsou vidět, vůz okamžitě upoutá pozornost. Dvojice zadních dveří se totiž otevírá opačným směrem. Díky zvláštní konstrukci mohou být menší, čímž se ušetřilo na váze a délce vozu. Zároveň se ale na zadní sedadla nasedá snáze než u dvoudveřových kupé.

Další zajímavost najdete pod kapotou. Mazda RX-8 totiž využívá rotační motor typu Wankel. Dosahuje tak výkonu až 231 koní a skvělého točivého momentu při nízkém objemu 1,3 litru. Z nuly na sto se s vozem dostanete za 6,4 sekundy. Unikátní motorizace se vydařila na jedničku a byla oceněna mezinárodním titulem Motor roku. Několik ocenění posbírala také Mazda RX-8 jako taková, když se stala autem roku rovnou v několika zemích.

Vlastnosti motoru podtrhuje také povedený podvozek. Vůz mu vděčí za dostatek pohodlí v běžném provozu a zároveň se neztratí ani při té nejostřejší možné jízdě na okruhu. Mazda RX-8 je díky svému podvozku označována za jeden z nejlépe ovladatelných vozů vůbec a výborně zapadá mezi ostatní členy RX rodiny.

Spočítat povinné ručení

Vhodné povinné ručení pro Mazdu RX-8 najdete online

Vybrat si optimální povinné ručení není vždy úplně snadné. Produktů je na trhu spousta a každá pojišťovna navíc cenu vypočítává jiným způsobem. Ačkoliv tak konečnou cenu ovlivňuje především motorizace, hmotnost, značka, model a rok výroby automobilu, i parametrově podobné produkty se mohou výrazně lišit svou cenou.

Povinné ručení naštěstí nemusíte hledat sami. Nabídku vám pomůže porovnat online kalkulačka, do které stačí vyplnit několik údajů o vás a vašem vozu.

U jednotlivých nabídek najdete cenu, výši pojistného plnění, seznam služeb v ceně i dostupná připojištění. Povinné ručení tak nemusíte vybírat pouze podle ceny, ale můžete pohodlně porovnat i další parametry. S výběrem vám může pomoci i doporučení pojišťovacího experta, který vám po upřesnění několika údajů doporučí konkrétní produkt. A jakmile vám některé povinné ručení padne do oka, můžete si jej přes web rovnou i sjednat.

Spočítat povinné ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).