Havarijní pojištění Ford Escape

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 50 %

Jak porovnat havarijní pojištění pro Ford Escape?

Ford Escape je zástupcem kompaktních SUV, který je na trhu už od roku 2001. V prodeji je aktuálně čtvrtá generace, která přinesla kompletně přepracovaný vzhled a nejnovější technologie. Především v USA jde o oblíbený vůz, kterého se prodalo přes 4,4 milionu kusů.

Moderní technologie i motorizace

Vůz na první pohled zaujme oblými tvary připomínající SUV modely od Porsche. Výrazně se tak liší od svých předchůdců a lépe zapadá do své kategorie. V bočním sloupku u dveří řidiče nechybí nenápadná klávesnice na zadání kódu, pomocí kterého můžete auto odemknout. Tato funkce se může hodit, pokud s sebou z nějakého důvodu nechcete brát klíč od auta. Zajímavostí je, že se tato fičura ve vozech automobilky Ford objevuje už dlouhé roky a žádný jiný výrobce s ní zatím nepřišel, ačkoliv není blokována patentem.

V interiéru najdete dvě velké obrazovky. Na té za volantem se vám zobrazí budíky a další důležité informace a displej ve středovém panelu slouží pro ovládání infotainment. Digitální technologie je u Fordu Escape příjemně nakombinovaná s klasickými tlačítky. Těmi můžete ovládat jízdní režimy, parkovacího asistenta, klimatizaci nebo třeba vyhřívání sedadel. Tlačítkem se ovládá také elektronická ruční brzda. Volant je multifunkční a ničím vás nepřekvapí. Za volantem najdete head-up displej, který informace nepromítá přímo na čelní sklo, ale na destičku za volantem.

Asi nejzajímavější novinkou je u nového Escapu možnost ovládat auto pomocí telefonu. Díky mobilní aplikaci můžete vozidlo zamykat a odemykat, nastartovat, najít auto na parkovišti, naplánovat nastartování a vytápění a také zkontrolovat stav paliva i oleje.

Aktuální generace Fordu Escape dostala do vínku tři motorizace. Základní pohonnou jednotkou je 1,5litrový tříválec s výkonem 181 koní. Čtyřválcový dvoulitr dodává rovných 250 koní a v nabídce je také hybridní pohon s celkovým výkonem 209 koní. Hybrid dokáže stlačit spotřebu paliva až k 6,4 litrům na sto kilometrů, což Escape řadí k nejúspornějším vozům v kategorii kompaktních SUV.

Jak hledat ideální havarijní pojištění pro Ford Escape?

Hledání havarijního pojištění může být poměrně zdlouhavé. Narazíte na něj téměř u všech tuzemských pojišťoven a často rovnou v několika variantách. Cenu vždy ovlivňují především parametry vozu jako motorizace, hmotnost, hodnota, zabezpečení, značka a model. Jednotlivé společnosti přikládají různým parametrům odlišnou váhu a při výpočtu nepostupují stejně. I podobné produkty se tak svou cenou mohou výrazně lišit.

Havarijní pojištění nejsnáze porovnáte pomocí online kalkulačky. Do formuláře postačí vyplnit základní informace o vás a vašem vozu a během okamžiku se vám zobrazí dostupná nabídka.

U každé kalkulace najdete kromě ceny také všechny výhody konkrétního produktu, kompletní pojistné podmínky, seznam pojištění v ceně, výši spoluúčasti i možná připojištění. Určitě tak nemusíte vybírat pouze podle ceny a jakmile si některé havarijní pojištění vyberete, přes web si jej také sjednáte.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.