Blog
Energie
Víte, co aktuálne prináší nová sazba elektriny s oznacením sazba D27d

Víte, co aktuálně přináší nová sazba elektřiny s označením sazba D27d

17. listopadu 2014|Monika Šaríková|

Různých sazeb elektřiny a také různých tarifů je u našich společností více než dost. V současné době se však objevila zcela nová, která nese název sazba D27d. Ta je totiž dalším krokem k tomu, jak nepřímo zlepšit hlavně naše životní prostředí, a zmírnit tak celkovou zátěž. Primárně potom z hlediska automobilismu, jelikož právě tato sazba je určena pro všechny, kteří daný typ automobilu vlastní.

A pokud jasně prokážou, že daný automobil souvisí s daným odběrným místem, může být sazba D27d jejich. To samozřejmě přináší výhody s ohledem na nižší ceny tarifů. Prokázání daných vlastnických práv k elektromobilu je přitom velmi snadné - stačí leasingová smlouva, kupní smlouva, technický průkaz, nebo i faktura.

Porovnat ceny plynu

Tarif je k dispozici 8 hodin denně


Daný zvýhodněný tarif však není k dispozici nepřetržitě, ale minimálně 8 hodin denně, a to v čase od 18:00 večer, do 8:00 ráno. To je v mnoha domácnostech nejenom doba zvýšeného provozu elektrospotřebičů a zvýšeného odběru elektřiny, ale současně by to byla i doba, kdy je daný elektromobil nabíjen. A právě díky možnostem nižších cen, které sazba D27d nabídne, se tak může stát pořízení tohoto typu dopravního prostředku ještě výhodnější. A právě tento krok by měl tlačit nerozhodné kupce kupředu, tedy k samotné koupi.


S touto novinkou přichází skupina E.ON
Samozřejmě tento tarif není dostupný u všech poskytovatelů elektřiny, ale pouze u tohoto distributora. I tímto krokem se tak snaží získat mnohé zákazníky, jako několika dalšími zvýhodněnými tarify. Pokud se ale vrátíme zpět k tomuto, je třeba říci i to, že samotná osmihodinová doba není vždy pevně daná, a může se v průběhu dne měnit. To už ale upravují konkrétní podmínky uzavřené smlouvy. Navíc není určený výhradně pro domácnosti, ale očekává se především to, že jeho výhody budou využívat i klienti z řad firem.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).