pojisteni domacnosti

Pojištění domácnosti není v dnešní době nic neobvyklého, a snad každý obyvatel má své obydlí nějakým způsobem pojištěno. Samozřejmě různých aspektů, jakým způsobem domácnost pojistit, a na jaké škody, je více než dost. Mnohým z nich samozřejmě můžeme zabránit i tím, když jsme doma. Problém však může nastat v případě, kdy vyrazíme třeba na dovolenou, a chceme mít po celou dobu klid. Tedy v tom ohledu, že máme náš byt či dům pojištěný komplexně, na skutečně všechny rizika, která mohou nastat.

Taková možnost krátkodobé pojistky skutečně existuje
V tomto ohledu vychází řada pojišťoven vstříc svým klientům, a tak jim nabídnou možnost právě toho, že jim umožní svou domácnost pojistit pouze krátkodobě - tedy na dobu, kdy jsou například na dovolené. Právě tato doba je totiž jednou z nejrizikovějších, a to hlavně s ohledem na případné krádeže. Daní zloději totiž mají dostatek času k tomu, aby mohli nerušeně krást. Stejným rizikem ale mohou být různé bytové havárie, které mohou být odhaleny až při samotném příjezdu, tedy za několik desítek dní. Danou dobu pojistky si lze samozřejmě určit, a to hlavní výhodou je finanční hledisko, jelikož neplatíte celý rok, ale pouze onu poměrnou vypočtenou část.

Důležité je správné ohodnocení vašich věcí
Není žádnou novinkou, že i v oblasti pojištění hledí lidé na co nejnižší cenu. Na tu má vliv nejenom rozsah pojištěných věcí, ale také limity plnění. Tedy částky, které mohou být maximálně vyplaceny, pokud k pojistnému plnění dojde. V tomto případě se rozhodně nevyplatí podhodnocovat, a raději nějaký ten tisíc přidat. Pokud mají totiž ukradené věci v naší domácnosti větší cenu, než je limit sjednaný ve smlouvě, nebudou proplaceny kompletně. Mnoho pojišťovacích makléřů se samozřejmě snaží na toto hledisko klienty upozornit již při domlouvání pojistky jako takové.