Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je hypoteční zóna?

Hypoteční zóna je aplikace, která umožňuje správu hypotéky online. Hypoteční zóna má podobný vzhled jako internetové bankovnictví – přístup získáte přes počítač či mobilní telefon. V hypoteční zóně zjistíte nejen informace o své hypotéce, ale u některých bank můžete dokonce měnit parametry úvěru nebo žádat o novou fixaci úrokové sazby.

Chci hypotéku

Jaké banky mají hypoteční zónu?

Hypoteční zónu zavedla jako první Hypoteční banka. Momentálně se s hypoteční zónou můžete setkat i u jiných bank poskytujících hypotéky, například ČSOB. Některé banky umožňují správu hypotéky v online aplikaci, ale nazývají ji jinak – například Moneta Money Bank využívá Smart Banku, Česká spořitelna se chystá převést kompletní správu hypotéky do své aplikace George.

Do budoucna počítají v podstatě všechny hypoteční banky na českém trhu s přesunem žádostí a správy hypotéky do online prostředí, a tak budou aplikace typu hypoteční zóny přibývat.

Jaké jsou výhody hypoteční zóny

Největší výhodou je, že nemusíte chodit do banky. Hypoteční zóna umožňuje správu hypotečního úvěru online. Šetříte tak čas a výrazně urychlíte celý proces žádosti o hypotéku. Navíc máte neustále přehled o své hypotéce a dostanete včas důležitá upozornění – například že se blíží datum změny úrokové sazby.

Chci hypotéku

Co umožňuje hypoteční zóna

Hypoteční zóna umožňuje spravovat hypotéku z počítače nebo mobilu. Získáte přehled o svých splátkách a stavu hypotéky, jakou máte úrokovou sazbu právě teď a jaká vám bude nabídnuta při refixaci. Všechny dokumenty máte elektronicky na jednom místě a můžete si je kdykoliv stáhnout – například pro daňové přiznání.

Díky hypoteční zóně můžete měnit své osobní údaje, kontaktovat svého hypotečního poradce nebo zažádat o čerpání úvěru. Díky zabezpečenému přístupu je obvykle možné také elektronicky podepsat dodatky ke smlouvě nebo vyřídit refixaci.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2