Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Hypoteční zóna

Co je hypoteční zóna?

Hypoteční zóna je aplikace, která umožňuje správu hypotéky online. Hypoteční zóna má podobný vzhled jako internetové bankovnictví – přístup získáte přes počítač či mobilní telefon. V hypoteční zóně zjistíte nejen informace o své hypotéce, ale u některých bank můžete dokonce měnit parametry úvěru nebo žádat o novou fixaci úrokové sazby.

Jaké banky mají hypoteční zónu?

Hypoteční zónu zavedla jako první Hypoteční banka. Momentálně se s hypoteční zónou můžete setkat i u jiných bank poskytujících hypotéky, například ČSOB. Některé banky umožňují správu hypotéky v online aplikaci, ale nazývají ji jinak – například Moneta Money Bank využívá Smart Banku, Česká spořitelna se chystá převést kompletní správu hypotéky do své aplikace George.

Do budoucna počítají v podstatě všechny hypoteční banky na českém trhu s přesunem žádostí a správy hypotéky do online prostředí, a tak budou aplikace typu hypoteční zóny přibývat.

Jaké jsou výhody hypoteční zóny

Největší výhodou je, že nemusíte chodit do banky. Hypoteční zóna umožňuje správu hypotečního úvěru online. Šetříte tak čas a výrazně urychlíte celý proces  žádosti o hypotéku. Navíc máte neustále přehled o své hypotéce a dostanete včas důležitá upozornění – například že se blíží datum změny úrokové sazby.

Co umožňuje hypoteční zóna

Hypoteční zóna umožňuje spravovat hypotéku z počítače nebo mobilu. Získáte přehled o svých splátkách a stavu hypotéky, jakou máte úrokovou sazbu právě teď a jaká vám bude nabídnuta při refixaci. Všechny dokumenty máte elektronicky na jednom místě a můžete si je kdykoliv stáhnout – například pro daňové přiznání.

Díky hypoteční zóně můžete měnit své osobní údaje, kontaktovat svého hypotečního poradce nebo zažádat o čerpání úvěru. Díky zabezpečenému přístupu je obvykle možné také elektronicky podepsat dodatky ke smlouvě nebo vyřídit refixaci.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová