Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Storno

Slovem storno dnes označujeme především sankce, které souvisí s případným zrušením objednávky. Může se též nazývat jako odstupné. Nejčastěji je storno uváděno jako procentuální částka, která se následně odvíjí od toho, v jaké hodnotě konkrétní objednávka byla. Říci je ale třeba i to, že storno může mít podobu konkrétní částky, stejně jako se může postupně zvyšovat, a to v souvislosti s blížícím se termínem plnění dané objednávky.

Spočítat ceny cestovního pojištění

Nejčastěji u zájezdů

Pokud se podíváme, na to, kde je storno a konkrétní storno podmínky velmi časté, je to samozřejmě oblast cestování a kupovaných zájezdů. Zde však přijde vhod oblast pojišťovnictví. V rámci cestovních pojistek totiž existuje možnost se na daný storno poplatek také pojistit. Pokud dojde ke zrušení zájezdu, nastupuje pojišťovna, která danou sumu zaplatí, a to v rámci dohodnuté výše.

Má individuální podmínky

Stejně jako konkrétní storno u zájezdů, tak připojištění v rámci konkrétních cestovních pojistek může mít různé podmínky. A to hlavně v závislosti na konkrétní cestovní kanceláři, stejně jako třeba v závislosti na tom, na co se orientuje daná pojišťovna. U té ale často platí, že storno si nelze pojistit v případě, kdy se zájezd rozhodneme zrušit třeba proto, že se nám na něho již pouze nechce.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.