Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Pneumatické odpružení

Jedná se o typ pérování, které dnes najdeme u celé řady vozů. Dnes se tato varianta může označit za jednu z nejkomfortnějších možností, jaké na trhu jsou. A to hlavně proto, že pneumatické odpružení velmi dobře tlumí jakékoliv nerovnosti. A to ať už jede osobní vůz samostatně, nebo s přívěsem. I jeho případné pohyby může tento typ odpružení vcelku dobře absorbovat a nesnižuje tak komfort jízdy.

Přizpůsobí je výšce vozu

Druhým pozitivem této možnosti je určitě také to, že se pneumatické odpružení dokáže přizpůsobit světlé výšce vozu. A to vzhledem k okamžitému zatížení – to může vzniknout jak samotnými pasažéry, tak třeba i rozměrným a těžkým nákladem. Samotné pneumatické odpružení se dá nastavit nejenom automaticky, ale také manuálně, dle potřeb řidiče.

I v segmentu pracovních strojů

Využíváno však není pouze v oblasti osobních automobilů, a to často v segmentu vyšších tříd. Hojně je využíváno především v segmentu různých pracovních strojů, kde také přispívá k vyššímu komfortu jízdy. Nejvíce je v této oblasti pneumatické odpružení využíváno třeba u pracovních strojů na poli, kde dokáže mnohem lépe absolvovat i větší nerovnosti. To má vliv nejenom na bezpečnost, ale má to vliv také na celkovou produktivitu práce.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová