Co je Wifi?

Wifi, psána také jako Wi-Fi, je bezdrátová síť, která slouží ke komunikaci zařízení a připojení k internetu. Signál se šíří frekvenčními pásmy 2,4 GHz a 5 GHz. Samotný termín Wifi nic neznamená, označení bylo vymyšleno obchodním sdružením WECA (Wireless Ethernet Compatibility Alliance). Časté tvrzení, že termín Wi-Fi vznikl zkrácením „Wireless Fidelity“ a vychází z Hi-Fi (High Fidelity), není pravdivé – jedná se o pouhou slovní hříčku.

Wifi připojení je pomalejší, ale pohodlnější

Wifi se etablovala jako praktičtější alternativa kabelového připojení. To se však v některých případech dále využívá, protože je rychlejší. Sílu Wifi připojení totiž ovlivňuje například vzdálenost od routeru, zdí a dalších překážek. Nicméně výhody Wifi sítě vše dostatečně kompenzují. Absence kabelů a možnost připojit mobilní zařízení bez Ethernet portů patří k hlavním benefitům.

Chci výhodnější internet

Jaké přístroje připojíte do Wifi sítě?

Wifi síť je běžnou součástí firem, domácností, ale i veřejných míst. Připojíte do ní stále větší množství přístrojů. Už dávno nejde jen o počítače, tablety a chytré telefony. Prostřednictvím Wifi komunikují také zařízení tzv. Internetu věcí – chytré ledničky, pračky, vysavače a další spotřebiče.

K čemu slouží Wifi adaptér?

Drtivá většina moderních zařízení dnes přichází s hardwarem, který jim připojení k Wifi síti umožňuje. U stolních počítačů to tak vždy být nemusí. Pokud z nějakého důvodu nemůžete zajistit internet kabelem, sáhněte po Wifi adaptéru. Ten zasunete jednoduše do USB portu. Wifi adaptéry dokáží rovněž vylepšit konektivitu notebooků s méně výkonnou síťovou kartou.

Mobilní Wifi routery aneb připojení kdekoliv

Chtěli byste mobilní Wifi a silný internet kdekoliv na cestách? Žádný problém, i takové technologie existují. Mobilní Wifi routery mají vlastní baterii a v provozu vydrží klidně celý pracovní den. Do routeru stačí jen vložit SIM kartu a za okamžik jste online na všech požadovaných zařízeních.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.