Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Záloha na plyn

Co je záloha na plyn?

Za odebraný plyn je přirozeně nutné platit. Aktuální standard, který je spojený s většinou dodavatelů, funguje na pravidelných, nejčastěji měsíčních zálohách. Záloha na plyn je tou platbou, která je zasílána. Její výše je stanovena několika metodami, kdy největší roli hraje hlavně předpokládaný, nebo minulý odběr. Správná záloha na plyn by měla zhruba odpovídat měsíční spotřebě, se statistickými údaji z celého roku. Záloha na plyn může být placena nejrůznějšími způsoby, kdy nejjednodušší je forma platebního příkazu.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.