Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je Pražská energetika?

Pražská energetika je akciová společnost, která se zabývá distribucí a prodejem elektřiny a plynu na území hlavního města Prahy. Společnost Pražská energetika je součástí Skupiny PRE, která představuje s více než 800 tisíci odběrnými místy třetího největšího dodavatele elektřiny v České republice.

Spočítat ceny elektřiny

Čím se zabývá Pražská energetika?

Hlavními oblastmi působení Pražské energetiky jsou prodej a obchodování s plynem a elektřinou, dále distribuce elektřiny, její výroba z obnovitelných zdrojů a další doplňkové služby.

Součástí Pražské energetiky, resp. skupiny PRE, je několik dceřiných společností. Mezi nejvýznamnější patří PREdistribuce, která je jedním ze třech distributorů elektřiny v ČR a obsluhuje území Prahy a Roztok. Společnost PREměření má na starosti opravy, montáže a odečty elektroměrů na tomto distribučním území.

Pražská energetika má dlouhou historii

Historie Pražské energetiky sahá až do roku 1897, kdy vznikly Elektrické podniky Královského hlavního města Prahy. Tato společnost zajišťovala dodávky elektřiny a veřejné osvětlení. V průběhu let se z ní vyvinula moderní společnost, která se stará o dodávky energií pro obyvatele Prahy.

Chci změnit dodavatele
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2