Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Noční proud

Co je noční proud?

Elektrickou energii obvykle odebíráme neustále, 24 hodin denně. Po celý den nemusí platit pevná sazba, jelikož lze mít sazbu, kterou můžeme označit jako dvoutarifovou. V ní najdeme i noční proud. Už název napovídá, že se jedná o elektřinu, která je čerpána především v noci. Výhodou nočního proudu je hlavně jeho nižší cena. I proto jsou některé spotřebiče, jako akumulační kamna nebo boilery nastaveny tak, aby to byl právě noční proud, který budou využívat. Ne každý dodavatel dnes ale noční proud nabízí.

Neplatíte příliš za elektřinu?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.