Povinné ručení Dodge Viper

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

  • Úspora až 50 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Dodge Viper?

Dodge Viper je legendární americký sportovní vůz, který zná snad každý fanoušek automobilů. První kusy zamířily do prodeje v roce 1991. Od té doby byla výroba už dvakrát ukončena, ale v automobilce Dodge se v obou případech rozhodli výrobu “zmije” obnovit.

Strohá první generace

Od první až po pátou generaci se Dodge Viper držel své hlavní charakteristiky – osmilitrového desetiválce. Nejstarší verze měla výkon rovných 400 koní a ukočírování této síly záviselo jen a pouze na řidiči. Konstruktéři vozu totiž z výbavy Viperu vyškrtali téměř všechny prvky, které ve sportovním voze nutně nepotřebujete. Při řízení se tak musíte obejít bez klimatizace, airbagů, systému ABS i kontroly trakce. Alespoň sedačky jsou nastavitelné a v interiéru najdete také rádio.

Výbava se s novými generacemi přiblížila běžným vozům. Přibyla automatická klimatizace, airbagy i asistenční systémy na kontrolu trakce a ABS. O pohon vozu se stále staral desetiválec, jehož výkon postupně narostl až na 645 koní a mírně se zvětšil také jeho objem. Nejdříve na 8,3 litru a později na 8,4 litru. Poháněna jsou u všech verzí pouze zadní kola a Viper nikdy nebylo možné získat s automatickou převodovkou.

Opětovně zachráněn

Automobilka se během historie vozu rozhodla k ukončení výroby. Dvakrát. Poprvé se tak stalo z finančních důvodů v roce 2010. Záhy byl ale oznámen návrat na trh a v roce 2013 dorazila v pořadí už pátá generace.

V roce 2017 se produkce ukončovala podruhé. Tentokrát kvůli bezpečnostním a emisním normám. Na rok 2021 se ale opět plánuje návrat. Nová generace sice přijde o svůj typický desetiválec, ale připravovaný motor s osmi válci bude poskytovat stále dostatek výkonu. Měl by být dostupný ve dvou variantách – základní s 550 koňmi a silnější 750koňová varianta.

Model je tak evidentně srdcovkou nejen pro příznivce značky, ale i pro vysoko postavené představitele automobilky, kteří se vždy krátce po ukončení výroby rozhodnou pro její obnovení.

Nejlevnější povinné ručení pro Dodge Viper hledejte na webu

Cenu povinného ručení ovlivňuje z velké míry motorizace vozidla. Kromě motorizace s cenou zahýbe také značka, model, rok výroby či hmotnost automobilu. Tyto parametry berou v potaz všechny pojišťovací společnosti, ale při výpočtu jako takovém postupuje každá jinak. Proto se cena povinného ručení u jednotlivých pojišťoven může značně lišit. Obzvlášť u tak výkonného vozu jako Dodge Viper.

Jak tedy najít nejlevnější povinné ručení? Využijte k porovnání nabídek online kalkulačku, díky které si během chvíle uděláte jasnou představu o aktuální nabídce.

Povinné ručení si můžete vybrat podle ceny, dostupného tipu pojišťovacího experta nebo vašich specifických požadavků. U všech kalkulací najdete podrobné vlastnosti daného produktu – limit plnění, pojištění zahrnutá v ceně či dostupná připojištění. Jakmile si povinné ručení vyberete, můžete si jej online také sjednat.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.