Povinné ručení Dodge Viper

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Dodge Viper?

Dodge Viper je legendární americký sportovní vůz, který zná snad každý fanoušek automobilů. První kusy zamířily do prodeje v roce 1991. Od té doby byla výroba už dvakrát ukončena, ale v automobilce Dodge se v obou případech rozhodli výrobu “zmije” obnovit.

Strohá první generace

Od první až po pátou generaci se Dodge Viper držel své hlavní charakteristiky – osmilitrového desetiválce. Nejstarší verze měla výkon rovných 400 koní a ukočírování této síly záviselo jen a pouze na řidiči. Konstruktéři vozu totiž z výbavy Viperu vyškrtali téměř všechny prvky, které ve sportovním voze nutně nepotřebujete. Při řízení se tak musíte obejít bez klimatizace, airbagů, systému ABS i kontroly trakce. Alespoň sedačky jsou nastavitelné a v interiéru najdete také rádio.

Výbava se s novými generacemi přiblížila běžným vozům. Přibyla automatická klimatizace, airbagy i asistenční systémy na kontrolu trakce a ABS. O pohon vozu se stále staral desetiválec, jehož výkon postupně narostl až na 645 koní a mírně se zvětšil také jeho objem. Nejdříve na 8,3 litru a později na 8,4 litru. Poháněna jsou u všech verzí pouze zadní kola a Viper nikdy nebylo možné získat s automatickou převodovkou.

Chci porovnat povinné ručení

Opětovně zachráněn

Automobilka se během historie vozu rozhodla k ukončení výroby. Dvakrát. Poprvé se tak stalo z finančních důvodů v roce 2010. Záhy byl ale oznámen návrat na trh a v roce 2013 dorazila v pořadí už pátá generace.

V roce 2017 se produkce ukončovala podruhé. Tentokrát kvůli bezpečnostním a emisním normám. Na rok 2021 se ale opět plánuje návrat. Nová generace sice přijde o svůj typický desetiválec, ale připravovaný motor s osmi válci bude poskytovat stále dostatek výkonu. Měl by být dostupný ve dvou variantách – základní s 550 koňmi a silnější 750koňová varianta.

Model je tak evidentně srdcovkou nejen pro příznivce značky, ale i pro vysoko postavené představitele automobilky, kteří se vždy krátce po ukončení výroby rozhodnou pro její obnovení.

Nejlevnější povinné ručení pro Dodge Viper hledejte na webu

Cenu povinného ručení ovlivňuje z velké míry motorizace vozidla. Kromě motorizace s cenou zahýbe také značka, model, rok výroby či hmotnost automobilu. Tyto parametry berou v potaz všechny pojišťovací společnosti, ale při výpočtu jako takovém postupuje každá jinak. Proto se cena povinného ručení u jednotlivých pojišťoven může značně lišit. Obzvlášť u tak výkonného vozu jako Dodge Viper.

Jak tedy najít nejlevnější povinné ručení? Využijte k porovnání nabídek online kalkulačku, díky které si během chvíle uděláte jasnou představu o aktuální nabídce.

Povinné ručení si můžete vybrat podle ceny, dostupného tipu pojišťovacího experta nebo vašich specifických požadavků. U všech kalkulací najdete podrobné vlastnosti daného produktu – limit plnění, pojištění zahrnutá v ceně či dostupná připojištění. Jakmile si povinné ručení vyberete, můžete si jej online také sjednat.

Chci porovnat povinné ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.