Povinné ručení Dodge Viper

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

    Spočítat ceny
povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Dodge Viper?

Dodge Viper je legendární americký sportovní vůz, který zná snad každý fanoušek automobilů. První kusy zamířily do prodeje v roce 1991. Od té doby byla výroba už dvakrát ukončena, ale v automobilce Dodge se v obou případech rozhodli výrobu “zmije” obnovit.

Strohá první generace

Od první až po pátou generaci se Dodge Viper držel své hlavní charakteristiky – osmilitrového desetiválce. Nejstarší verze měla výkon rovných 400 koní a ukočírování této síly záviselo jen a pouze na řidiči. Konstruktéři vozu totiž z výbavy Viperu vyškrtali téměř všechny prvky, které ve sportovním voze nutně nepotřebujete. Při řízení se tak musíte obejít bez klimatizace, airbagů, systému ABS i kontroly trakce. Alespoň sedačky jsou nastavitelné a v interiéru najdete také rádio.

Výbava se s novými generacemi přiblížila běžným vozům. Přibyla automatická klimatizace, airbagy i asistenční systémy na kontrolu trakce a ABS. O pohon vozu se stále staral desetiválec, jehož výkon postupně narostl až na 645 koní a mírně se zvětšil také jeho objem. Nejdříve na 8,3 litru a později na 8,4 litru. Poháněna jsou u všech verzí pouze zadní kola a Viper nikdy nebylo možné získat s automatickou převodovkou.

Chci porovnat povinné ručení

Opětovně zachráněn

Automobilka se během historie vozu rozhodla k ukončení výroby. Dvakrát. Poprvé se tak stalo z finančních důvodů v roce 2010. Záhy byl ale oznámen návrat na trh a v roce 2013 dorazila v pořadí už pátá generace.

V roce 2017 se produkce ukončovala podruhé. Tentokrát kvůli bezpečnostním a emisním normám. Na rok 2021 se ale opět plánuje návrat. Nová generace sice přijde o svůj typický desetiválec, ale připravovaný motor s osmi válci bude poskytovat stále dostatek výkonu. Měl by být dostupný ve dvou variantách – základní s 550 koňmi a silnější 750koňová varianta.

Model je tak evidentně srdcovkou nejen pro příznivce značky, ale i pro vysoko postavené představitele automobilky, kteří se vždy krátce po ukončení výroby rozhodnou pro její obnovení.

Nejlevnější povinné ručení pro Dodge Viper hledejte na webu

Cenu povinného ručení ovlivňuje z velké míry motorizace vozidla. Kromě motorizace s cenou zahýbe také značka, model, rok výroby či hmotnost automobilu. Tyto parametry berou v potaz všechny pojišťovací společnosti, ale při výpočtu jako takovém postupuje každá jinak. Proto se cena povinného ručení u jednotlivých pojišťoven může značně lišit. Obzvlášť u tak výkonného vozu jako Dodge Viper.

Jak tedy najít nejlevnější povinné ručení? Využijte k porovnání nabídek online kalkulačku, díky které si během chvíle uděláte jasnou představu o aktuální nabídce.

Povinné ručení si můžete vybrat podle ceny, dostupného tipu pojišťovacího experta nebo vašich specifických požadavků. U všech kalkulací najdete podrobné vlastnosti daného produktu – limit plnění, pojištění zahrnutá v ceně či dostupná připojištění. Jakmile si povinné ručení vyberete, můžete si jej online také sjednat.

Chci porovnat povinné ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).