Havarijní pojištění Dodge Viper

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 70 %

    Spočítat ceny

Jak najít nejlepší havarijní pojištění pro Dodge Viper?

Dodge Viper je známý sportovní vůz americké automobilky. Proslul především desetiválcovým motorem, jehož výkon byl surově přenášen na zadní kola. Do výbavy se u první generace auta nedostaly žádné “zbytečnosti” navíc. První zmije tak postrádaly kromě klimatizace a airbagů také kontrolu trakce a systém ABS.

Jeden z nejslavnějších

Po světě nejezdí mnoho aut, která by dosahovala takové slávy jako Dodge Viper. Jeho hlavním rysem je osmilitrový desetiválcový motor, jehož výkon nikdy neklesl pod 400 koní a už v druhé generaci se dostal dokonce na 600 koňských sil.

Nejsurovějším vozem byla určitě první generace, která byla v nabídce automobilky mezi lety 1991 a 1995. Inženýři tuto generaci oholili o všechnu zbytečnou výbavu, která by automobilu mohla ubírat na výkonu. Původní Dodge Viper tak nemá klimatizaci, externí kliky na otevírání dveří, airbagy, ABS ani kontrolu trakce. Úplně holá ale výbava uvnitř vozu není. Sedadla jsou manuálně nastavitelná a muziku si můžete pustit v retro rádiu s přehrávačem kazet.

Následující generace o téměř čistě závodní rysy přišly, ale pro běžného řidiče je to spíše dobře. Dodge Viper se tak po prvních letech výroby dodával s airbagy, klimatizací i moderními bezpečnostními systémy.

Chci porovnat havarijní pojištění

Dvojité vstání z popela

V roce 2009 byl oznámen konec produkce legendární zmije. Automobilka se tak rozhodla kvůli finančním potížím. K ukončení výroby v roce 2010 skutečně došlo, ale záhy bylo oznámeno její obnovení, plánované na rok 2012. V tomto roce se automobil představil na newyorském autosalonu. A rok poté zamířil do prodeje.

Kvůli bezpečnostním a emisním normám byla v roce 2017 výroba opět ukončena. Podle aktuálních zpráv by ale v roce 2021 mělo dojít k již druhému obnovení výroby. Nový Dodge Viper však přijde o ikonický desetiválcový motor. Nově by měl být poháněn osmiválcem, který si ale udrží brutální výkon. V základu by mělo jít o 550 koní a v prodeji by se měla objevit také posílená verze s rovnými 700 koňskými silami.

Kde hledat ideální havarijní pojištění pro Dodge Viper?

Porovnávat havarijní pojištění na vlastní pěst je nezáživný a časově náročný úkol. Havarijní pojištění totiž najdete v nabídce prakticky všech pojišťoven, každá z nich ale přistupuje k výpočtu ceny odlišně. Cena obdobného produktu se tak může výrazně lišit, obzvlášť u tak výkonného vozu jakým je Dodge Viper. Vliv na cenu má totiž z velké části výkon a hodnota vozu.

Pokud chcete najít optimální havarijní pojištění během několika minut, využijte ke srovnání aktuální nabídky online kalkulačku.

U všech nabídek najdete kompletní přehled všech parametrů. Můžete tak porovnávat ceny, výše spoluúčasti, služby obsažené v ceně či dostupná připojištění. Jakmile si havarijní pojištění vyberete, přes web si jej můžete také sjednat.

Chci porovnat havarijní pojištění
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).