Havarijní pojištění Dodge Viper

 • Online srovnání

 • Vše vyřídíte pohodlně od PC

 • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

 • Úspora až 50 %

  Spočítat ceny

Jak najít nejlepší havarijní pojištění pro Dodge Viper?

Dodge Viper je známý sportovní vůz americké automobilky. Proslul především desetiválcovým motorem, jehož výkon byl surově přenášen na zadní kola. Do výbavy se u první generace auta nedostaly žádné “zbytečnosti” navíc. První zmije tak postrádaly kromě klimatizace a airbagů také kontrolu trakce a systém ABS.

Jeden z nejslavnějších

Po světě nejezdí mnoho aut, která by dosahovala takové slávy jako Dodge Viper. Jeho hlavním rysem je osmilitrový desetiválcový motor, jehož výkon nikdy neklesl pod 400 koní a už v druhé generaci se dostal dokonce na 600 koňských sil.

Nejsurovějším vozem byla určitě první generace, která byla v nabídce automobilky mezi lety 1991 a 1995. Inženýři tuto generaci oholili o všechnu zbytečnou výbavu, která by automobilu mohla ubírat na výkonu. Původní Dodge Viper tak nemá klimatizaci, externí kliky na otevírání dveří, airbagy, ABS ani kontrolu trakce. Úplně holá ale výbava uvnitř vozu není. Sedadla jsou manuálně nastavitelná a muziku si můžete pustit v retro rádiu s přehrávačem kazet.

Následující generace o téměř čistě závodní rysy přišly, ale pro běžného řidiče je to spíše dobře. Dodge Viper se tak po prvních letech výroby dodával s airbagy, klimatizací i moderními bezpečnostními systémy.

Chci porovnat havarijní pojištění

Dvojité vstání z popela

V roce 2009 byl oznámen konec produkce legendární zmije. Automobilka se tak rozhodla kvůli finančním potížím. K ukončení výroby v roce 2010 skutečně došlo, ale záhy bylo oznámeno její obnovení, plánované na rok 2012. V tomto roce se automobil představil na newyorském autosalonu. A rok poté zamířil do prodeje.

Kvůli bezpečnostním a emisním normám byla v roce 2017 výroba opět ukončena. Podle aktuálních zpráv by ale v roce 2021 mělo dojít k již druhému obnovení výroby. Nový Dodge Viper však přijde o ikonický desetiválcový motor. Nově by měl být poháněn osmiválcem, který si ale udrží brutální výkon. V základu by mělo jít o 550 koní a v prodeji by se měla objevit také posílená verze s rovnými 700 koňskými silami.

Kde hledat ideální havarijní pojištění pro Dodge Viper?

Porovnávat havarijní pojištění na vlastní pěst je nezáživný a časově náročný úkol. Havarijní pojištění totiž najdete v nabídce prakticky všech pojišťoven, každá z nich ale přistupuje k výpočtu ceny odlišně. Cena obdobného produktu se tak může výrazně lišit, obzvlášť u tak výkonného vozu jakým je Dodge Viper. Vliv na cenu má totiž z velké části výkon a hodnota vozu.

Pokud chcete najít optimální havarijní pojištění během několika minut, využijte ke srovnání aktuální nabídky online kalkulačku.

U všech nabídek najdete kompletní přehled všech parametrů. Můžete tak porovnávat ceny, výše spoluúčasti, služby obsažené v ceně či dostupná připojištění. Jakmile si havarijní pojištění vyberete, přes web si jej můžete také sjednat.

Chci porovnat havarijní pojištění

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.