Povinné ručení Dodge Charger

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Americká automobilka Dodge v Evropě neslaví nijak závratné prodeje a na silnicích mnoho aut této značky nepotkáte. O to více je však mezi motoristy známá pro velikost svých vozů i jejich motorů. Model Charger je nádherným příkladem jedné takové „Ameriky“, se kterou to však bylo tak trochu jako na horské dráze.

Ikona s americkými svaly

Toto auto je jednou z ikon amerického motorismu konce 70. a 80. let. První model svůj debut zažil v roce 1966 a již po dvou letech přišla druhá generace. Chargery těchto dvou generací jsou nápadné díky předním světlometům skrytým za přední mřížkou, takže působí dojmem, že světla nemají.

Přední část karoserie je dlouhá jako americká Route 66 a pod ní je to hlavní – osmiválce V8. Vyráběly se 4 verze. Ta nejmenší měla objem „jen“ 5,2 l a výkon 230 koní. Zlatá střední cesta měla přijatelnějších 6,3 l a 335 koní. Vrcholné motorizace byly 7,2 l o výkonu 375 koní a nejsilnější 7,0 l Hemi se 430 koňmi.

Rok 1971 je rokem příchodu třetí generace. Na přední masce se objevují přiznané světlomety, bohužel ale dojde ke snížení výkonu kvůli plnění emisních norem. V roce 1975 se ze čtvrtého Chargeru stává dvojče koncernového Chrysleru Cordoba a přestává být sportovním „muscle car“. V páté se ještě více zmenšuje a původně neohrožený kulturista amerických dálnic je najednou kompaktní hatchback s předním náhonem.

Zmrtvýchvstání v roce 2006

Šestá generace je opět ve znamení uctění památky staré dobré americké síly, tedy té motoristické. Přichází sice v podobě čtyřdveřového sedanu, ale s nezaměnitelnými rysy. Krabicoidní, zamračená příď připomíná lokomotivu a k sehnání jsou modely s motorem 2,7l V6 nebo 5,7 l V8 Hemi. Ten umí pro plnění emisních norem vypínat 4 válce. V roce 2011 přichází poslední, sedmá generace. Nabízí přepracovaný šestiválec o výkonu 296 koní a především pak bestiální, kompresorem dopované monstrum SRT Hellcat 6,2 l HEMI se 707 koňmi a 880 Nm na zadní nápravě.

Povinné ručení a havarijní pojištění pro Dodge Charger

Dodge Charger patří mezi vozy, u kterých jejich řidič standardně počítá s vyššími náklady. Ty se promítají také do cen povinného ručení a havarijního pojištění. Ušetřit na něm můžete ve chvíli, kdy mezi sebou jednotlivé produkty porovnáte nebo sjednáním obou pojistek u jedné pojišťovny.

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.