Povinné ručení Dodge Charger

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

    Spočítat ceny
povinné ručení

Americká automobilka Dodge v Evropě neslaví nijak závratné prodeje a na silnicích mnoho aut této značky nepotkáte. O to více je však mezi motoristy známá pro velikost svých vozů i jejich motorů. Model Charger je nádherným příkladem jedné takové „Ameriky“, se kterou to však bylo tak trochu jako na horské dráze.

Ikona s americkými svaly

Toto auto je jednou z ikon amerického motorismu konce 70. a 80. let. První model svůj debut zažil v roce 1966 a již po dvou letech přišla druhá generace. Chargery těchto dvou generací jsou nápadné díky předním světlometům skrytým za přední mřížkou, takže působí dojmem, že světla nemají.

Přední část karoserie je dlouhá jako americká Route 66 a pod ní je to hlavní – osmiválce V8. Vyráběly se 4 verze. Ta nejmenší měla objem „jen“ 5,2 l a výkon 230 koní. Zlatá střední cesta měla přijatelnějších 6,3 l a 335 koní. Vrcholné motorizace byly 7,2 l o výkonu 375 koní a nejsilnější 7,0 l Hemi se 430 koňmi.

Rok 1971 je rokem příchodu třetí generace. Na přední masce se objevují přiznané světlomety, bohužel ale dojde ke snížení výkonu kvůli plnění emisních norem. V roce 1975 se ze čtvrtého Chargeru stává dvojče koncernového Chrysleru Cordoba a přestává být sportovním „muscle car“. V páté se ještě více zmenšuje a původně neohrožený kulturista amerických dálnic je najednou kompaktní hatchback s předním náhonem.

Zmrtvýchvstání v roce 2006

Šestá generace je opět ve znamení uctění památky staré dobré americké síly, tedy té motoristické. Přichází sice v podobě čtyřdveřového sedanu, ale s nezaměnitelnými rysy. Krabicoidní, zamračená příď připomíná lokomotivu a k sehnání jsou modely s motorem 2,7l V6 nebo 5,7 l V8 Hemi. Ten umí pro plnění emisních norem vypínat 4 válce. V roce 2011 přichází poslední, sedmá generace. Nabízí přepracovaný šestiválec o výkonu 296 koní a především pak bestiální, kompresorem dopované monstrum SRT Hellcat 6,2 l HEMI se 707 koňmi a 880 Nm na zadní nápravě.

Povinné ručení a havarijní pojištění pro Dodge Charger

Dodge Charger patří mezi vozy, u kterých jejich řidič standardně počítá s vyššími náklady. Ty se promítají také do cen povinného ručení a havarijního pojištění. Ušetřit na něm můžete ve chvíli, kdy mezi sebou jednotlivé produkty porovnáte nebo sjednáním obou pojistek u jedné pojišťovny.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).