Povinné ručení Dodge Charger

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Americká automobilka Dodge v Evropě neslaví nijak závratné prodeje a na silnicích mnoho aut této značky nepotkáte. O to více je však mezi motoristy známá pro velikost svých vozů i jejich motorů. Model Charger je nádherným příkladem jedné takové „Ameriky“, se kterou to však bylo tak trochu jako na horské dráze.

Ikona s americkými svaly

Toto auto je jednou z ikon amerického motorismu konce 70. a 80. let. První model svůj debut zažil v roce 1966 a již po dvou letech přišla druhá generace. Chargery těchto dvou generací jsou nápadné díky předním světlometům skrytým za přední mřížkou, takže působí dojmem, že světla nemají.

Přední část karoserie je dlouhá jako americká Route 66 a pod ní je to hlavní – osmiválce V8. Vyráběly se 4 verze. Ta nejmenší měla objem „jen“ 5,2 l a výkon 230 koní. Zlatá střední cesta měla přijatelnějších 6,3 l a 335 koní. Vrcholné motorizace byly 7,2 l o výkonu 375 koní a nejsilnější 7,0 l Hemi se 430 koňmi.

Rok 1971 je rokem příchodu třetí generace. Na přední masce se objevují přiznané světlomety, bohužel ale dojde ke snížení výkonu kvůli plnění emisních norem. V roce 1975 se ze čtvrtého Chargeru stává dvojče koncernového Chrysleru Cordoba a přestává být sportovním „muscle car“. V páté se ještě více zmenšuje a původně neohrožený kulturista amerických dálnic je najednou kompaktní hatchback s předním náhonem.

Zmrtvýchvstání v roce 2006

Šestá generace je opět ve znamení uctění památky staré dobré americké síly, tedy té motoristické. Přichází sice v podobě čtyřdveřového sedanu, ale s nezaměnitelnými rysy. Krabicoidní, zamračená příď připomíná lokomotivu a k sehnání jsou modely s motorem 2,7l V6 nebo 5,7 l V8 Hemi. Ten umí pro plnění emisních norem vypínat 4 válce. V roce 2011 přichází poslední, sedmá generace. Nabízí přepracovaný šestiválec o výkonu 296 koní a především pak bestiální, kompresorem dopované monstrum SRT Hellcat 6,2 l HEMI se 707 koňmi a 880 Nm na zadní nápravě.

Povinné ručení a havarijní pojištění pro Dodge Charger

Dodge Charger patří mezi vozy, u kterých jejich řidič standardně počítá s vyššími náklady. Ty se promítají také do cen povinného ručení a havarijního pojištění. Ušetřit na něm můžete ve chvíli, kdy mezi sebou jednotlivé produkty porovnáte nebo sjednáním obou pojistek u jedné pojišťovny.

Blog

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.