Cestovní pojištění – srovnání cen

Kde sehnat nejvýhodnější havarijní pojištění pro Jaguar XF?

Jaguar XF je luxusní automobil, který byl představen v roce 2007 na detroitském autosalonu. Ve stejný rok pak začala jeho výroba a prodej. V současné době je dostupný jako pětidveřový sedan a kombi.

Luxusní i praktický

Model XF se původně nabízel pouze jako luxusní sedan. Později do nabídky přibyla prodloužená karosářská verze Sportbrake - tedy kombi. Ta přináší zavazadlový prostor o objemu 565 litrů, čímž se blíží například v Česku oblíbené Octavii. Dostupné varianty se liší pouze velikostí zavazadelníku. U obou z nich můžete očekávat excelentně zpracovaný interiér, příkladné jízdní vlastnosti a povedené motory.

Motorizací je pro Jaguar XF připraveno několik. Vybírat můžete z benzinových i naftových jednotek. Všechny poskytují slušný výkon a pojí se výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou. Nejvýkonnější motor, který pod kapotou můžete mít, je dvoulitrový zážehový čtyřválec s výkonem 300 koní. Z nuly na sto se s ním dostanete za 6,1 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Už základní výbava Jaguaru XF je bohatá. Obsahuje mj. LED světlomety, elektrická vyhřívaná zrcátka, páčky pro manuální řazení, dvouzónovou automatickou klimatizaci, 11,4palcovou dotykovou obrazovku s podporou Android Auto i Apple CarPlay, asistenta nouzového brždění či systém pro udržování v jízdním pruhu. Vyšší stupeň výbavy XF R-Dynamic pak přináší několik kosmetických vylepšení - například zajímavější kola a kontrastní prošívání interiéru. Výbavu je dále možné doplnit také několika pakety.

Chci porovnat havarijní pojištění

Jak najít nejvýhodnější havarijní pojištění pro Jaguar XF?

Obecně platí, že cenu havarijního pojištění ovlivní především motorizace, hmotnost, model, značka, hodnota a zabezpečení vozu. Jednotlivé pojišťovny ale při výpočtu postupují jinak a ceny se tak napříč trhem rozchází. Dokonce i u parametrově podobných produktů se cena může značně lišit. Vždy se tak vyplatí porovnat více nabídek. Jejich získávání svépomocí by ale zabralo zbytečně mnoho času.

Ušetřete si čas i starosti a využijte k porovnání havarijních pojištění online kalkulačku. V té stačí vyplnit několik údajů o vás a vašem vozu a během chvíle budete moci brouzdat kompletní dostupnou nabídkou.

Podle čeho můžete havarijní pojištění vybírat?

U všech kalkulací najdete cenu, kompletní pojistné podmínky, seznam benefitů, přehled služeb zahrnutých v ceně a také dostupná připojištění. Za drobný příplatek si můžete připojistit například převážená zavazadla nebo úraz.

Na stránce s výsledky najdete i tip pojišťovacího experta, který vám na základě vyplněných údajů doporučí jedno konkrétní pojištění. Pokud vám jde především o co nejnižší cenu, seznam nabídek si můžete seřadit od nejlevnějších. A až vám některé havarijní pojištění padne do oka, můžete si jej přes web rovnou i sjednat.

Kalkulace havarijního pojištění
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2