Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je rychlá půjčka

Za rychlou neboli expresní půjčku je považována taková půjčka, jejíž vyřízení trvá maximálně několik hodin, někdy dokonce pouze pár minut. Poskytovateli rychlých půjček bývají převážně nebankovní společnosti, jelikož banky zájemce o půjčky obvykle prověřuje důsledněji, déle a požadují celou řadu dokumentů.

Podmínky rychlé půjčky

Vzhledem k expresnímu vyřízení rychlé půjčky v řádu pár minut až několika hodin se jedná o půjčky ve výši od 500 zhruba do 5 000 korun s kratší dobou splatnosti od 1 dne do 305 dní. Dobu splatnosti je obvykle možné prodloužit o stejnou dobu a to vícekrát za sebou.

Za rychlou půjčku se neplatí úrok, ale jednorázový předem stanovený poplatek, jehož výše se pohybuje od pár desítek do stovek korun dle výše půjčky. Poplatek se rovněž platí za prodloužení doby splatnosti půjčky. Rychlá půjčka je neúčelová a lze ji využít na libovolný účel.

Nejčastěji rychlé půjčky využívají spíše rizikovější skupiny dlužníků, kteří peníze potřebují na úhradu nečekaných výdajů pár dní před výplatou. Proto jsou rychlé půjčky označovány také jako “půjčky před výplatou”.

Získání a průběh rychlé půjčky

Rychlé půjčky patří mezi typické produkty nebankovních společností. Celý proces vyřízení půjčky od podání žádosti až po splácení probíhá online. Zájemce o půjčku nejprve vyplní online žádost o půjčku, která může být v některých případech spojená s registrací a vytvořením osobního účtu u vybrané nebankovní společnosti.

Poskytovatel půjčky si zájemce během krátké chvilky prověří, a pokud splní podmínky, dojde k potvrzení žádosti a okamžitému převedení peněz na bankovní účet žadatele. V některých případech lze převzít peníze osobně. Poskytovatel půjčky vyšle kurýra se smlouvou i penězi přímo domů ke klientovi.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4