Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Návrh na prodloužení půjčky

Co je návrh na prodloužení půjčky

Možnost prodloužení půjčky bývá nejčastěji spojována s krátkodobými typy půjček, jejichž  doba splatnosti  se pohybuje okolo 30 dní. V případě, že  dlužník  není schopen ve stanovené lhůtě půjčku řádně splatit, má možnost si za poplatek dobu splatnosti prodloužit.

Chci půjčku

Návrh na prodloužení půjčky mívá obvykle jednoduchou podobu online žádosti a obsahuje především výši půjčky, lhůtu, o kterou se doba splatnosti prodlužuje, datum prodloužené splatnosti a poplatek za prodloužení splatnosti. Prodloužení půjčky není zdarma, dlužník zaplatí poplatek ve výši pár desítek korun až tisíc.

Jak probíhá prodloužení půjčky

O prodloužení půjčky musí klient zažádat a poskytovatel půjčky jej musí schválit. Vzhledem k tomu, že sjednání krátkodobých půjček probíhá jednoduše online, online se řeší i prodloužení doby splatnosti. Konkrétní podoba a forma prodloužení půjčky se u jednotlivých poskytovatelů může lišit.

Nejjednodušší a nejrychlejší prodloužení půjčky probíhá u poskytovatelů půjček, kteří klientům vytváří osobní účty, jakési profily, na kterém mohou sledovat nejen aktuální stav poskytnuté půjčky či žádat o novou půjčku, ale v případě potřeby požádat o prodloužení splatnosti stávající půjčky.

V některých případech je vyžadováno vyplnění příslušného formuláře s požadavkem o prodloužení půjčky či zavolat na zákaznickou linku a na podmínkách prodloužení se domluvit telefonicky. Půjčky lze obvykle prodlužovat opakovaně, nikoliv však neomezeně.

Prodloužení půjčky a sankce

Klient je povinen o prodloužení půjčky požádat včas a to nejpozději v den splatnosti a dle podmínek stanovených poskytovatelem půjčky. Pokud požadavek na prodloužení nepřijde včas a dlužník se splacení půjčky vyhýbá, vystavuje se riziku zvýšení dluhového zatížení.

Poskytovatel má právo dlužníkovi zaslat až tři upomínky za poplatek a k dluhu přičíst sankce za nesplácení dle zákona. Extrémní případy vyžadují soudní vymáhání dluhu, které mohou skončit až exekucí dlužníkova majetku.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.