Cestovní pojištění – srovnání cen

Tento výraz je používán hlavně ve slangové mluvě, jelikož v té běžné se s ním jenom těžko setkáme. Konkrétně tak pojmem vznikař charakterizujeme osoby, které jsou především odborníky. A to na pojistně technické hledisko konkrétních pojistných smluv, stejně jako na hledisko konkrétního pojištění. V tomto případě by se tak dal vznikař definovat i jako odborník na samotný vznik konkrétního pojištění.

Pracuje v rámci daných pojišťoven

Takto slangově danou osobu samozřejmě nenazývá nikdo jiný, než konkrétní pojišťovny, pro které právě vznikař pracuje. Těch může být samozřejmě celá řada, jelikož se nejčastěji jedná o konkrétní obchodní zástupce, kteří pro pojišťovnu pracují a kteří jsou v kontaktu se samotným klientem. A těm mají za cíl hlavně vysvětlit informace o pojistce, stejně jako je jejich cílem právě vysvětlení technického hlediska dané pojistky, čímž se rozumí třeba její rozsah.

Co dále vznikař dělá?

Jakou je osobou již víme a tak je třeba zaměřit se ještě na to, co konkrétně vlastně dělá. Může také poskytovat potřebné informace, projednávat jednotlivé podmínky, stejně jako dané smlouvy v budoucnu i upravovat. To hlavní, co je však klíčovou činnost vznikaře, je uzavírání jednotlivých pojistek. A to třeba havarijní, cestovní, povinného ručení a mnoha dalších.


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2