Cestovní pojištění – srovnání cen

Jak už jasně napovídá sám název, jedná se o konkrétní věkovou hranici, která se týká především pojišťované osoby. Je totiž třeba říci, že pojem vstupní věk se právě v oblasti pojišťovnictví nejčastěji používá. Konkrétně jde tedy o věkovou hranici, která byla aktuální pro chvíli, kdy konkrétní pojištění vzniklo. Tedy pro chvíli, kdy došlo k počátku pojištění. U řady pojistek samozřejmě může být vstupní věk různý, a to v souvislosti s různými zákony a nařízeními.

Kde se může používat?

Nejčastěji je vstupní věk informací, která je spojena s oblastí životného pojištění, které má za cíl ochránit hlavně proti nenadálým situacím. Stejně tak může být tato informace důležitá také v oblasti soukromého zdravotního pojištění. Souviset ale může i s pojistkou důchodovou, kde vstupní věk ovlivňuje nejenom výši naspořených prostředků, ale i to, zda ještě vůbec můžeme určitých nabízených programů využívat.

Nemusí být stanoven

Jsou ale i pojistky, kdy vstupní věk nemusí být stanoven. Jedná se hlavně o takové pojistky, které jsou spojeny s krytím různých rizik. Příkladem může být třeba pojistka cestovní, nebo úrazová. Zde platí, že věková hranice nijak neomezuje a tak není problém danou pojistku sjednat třeba i těm, kteří jsou nezletilí.


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2