Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Renta

Jde o pravidelný a stálý příjem, který může mít různou výši, stejně jako různou délku trvání. Zatímco u platu je tento příjem spojený s případnou odměnou za práci nebo služby, renta nemusí být žádnými službami podmíněna. Dnes může být spojena třeba s vlastnictvím půdy, stejně jako s vlastnictvím cenných papírů, nebo s vlastnictvím různých pojistek.

Sjednat pojištění majetku

I v rámci důchodu

Slovem renta se dnes označuje také důchod, který už může být spjatý právě s oblastí pojišťovnictví. A to hlavně v případech, kdy zvolíme různá připojištění, která se v dané oblasti nabízejí. V takovém případě renta vychází ze sjednané pojistky a je tedy spojena s pravidelným vyplácením peněz, které jsme si tímto způsobem naspořili. Člověk, který tuto odměnu pobírá, je označován jako rentiér.

Může být vyplácena různým osobám

V souvislosti s pojistnými události může být renta vyplácena i v případě zranění, nebo trvalých následků. To se stále týká osoby pojištěného. Jsou ale také situace, kdy je renta zasílána na účet někoho z blízkých. Jde hlavně o chvíle, kdy pojištěný zemře a právě renta je cestou k tomu, aby mohla být dlouhodobě udržena hlavně finanční funkčnost a případné nezávislost celé rodiny, které tak zůstává odkázána právě na pomoc třeba této konkrétní pojišťovny.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.