Cestovní pojištění – srovnání cen

Jedna z nejznámějších pojistek na našem trhu. Je spojena s naším vozem, ale třeba také motocyklem, nebo autem nákladním. Dnes je povinné ručení pojistkou, které motoristům přikazuje zákon. Konkrétní název pojistky je pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Daným nařízením tak chce zákon primárně minimalizovat dopad případných škod, které plynou z nehod.

Jak může povinné ručení chránit?

Důležité je říci, že daná pojistka se nevztahuje primárně na situace, kdy si zničíme vlastní auto. Pokud nemáme havarijní pojištění, musíme si ho opravit ze svého. Dnes se totiž povinné ručení zaměřuje na škody, které způsobíme my. A to jiným účastníkům silničního provozu, ale zaměřuje se také na řadu jiných škod. V takovém případě je nemusíme hradit z vlastní kapsy, jelikož povinné ručení zajistí, že je uhradí pojišťovna, ve které máme naše auto pojištěno. A ta je pošle přímo poškozenému.

Nemít ho se nevyplácí

Nejenom, že v případě nepojištěného vozu budete hradit případné škody ze svého. Mít nepojištěné auto je také spojeno s rizikem pokuty. Dodat je ale nutné i to, že pokud povinné ručení nemáme, musíme každý den přispívat do fondu nepojištěných. A to vyjde více, než ta nejdražší pojistka na trhu. Navíc dnes není problém sjednání jakékoliv pojistky prostřednictvím internetu.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2