Cestovní pojištění – srovnání cen

Oproti běžnému roku nezačíná pojistný rok 1.1., jelikož se jedná o časové období, které začíná běžet ve chvíli, kdy začne platit vaše pojistná smlouva. V tomto směru je tak pojistný u každého pojistníka různý a samozřejmě se odvíjí od toho, kdy svou pojistku sjednal. Stejně tak platí, že pojistný rok může platit také od následujícího dne od chvíle, kdy došlo k výročnímu dni pojištění. V takovém případě máme na mysli nikoliv první pojistný rok, ale druhý a každý další pojistný rok.

Trvá také 365 dní

Žádnou výjimku nemá pojistný rok v délce, jelikož trvá klasicky, a to 365 dní. Tedy do data, které následujícího roku předchází dni, kdy začalo dané pojištění platit. Tento den je označován jako výroční den vašeho pojištění a znamená, že jste u pojišťovny celý rok. S tímto dnem mnohdy souvisí to, že dostanete od pojišťovny shrnující informace o vaší pojistce, nebo různé zvýhodnění.

Důležitý je v rámci povinného ručení

Hlavním důvodem, proč se na pojistný rok zaměřovat je určitě povinné ručení. Pokud bouráte, je právě po každém takovém roce připisován bonus, který zvýhodní vaši pojistku. V onom výročním dopise tak získáte informace o tom, kolik vás bude aktuálně stát a kolik máte platit na následující roční pojistné období.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2