Cestovní pojištění – srovnání cen


Pokud je hlášena pojistná událost, máme mnohdy jako klienti pojišťovny nárok na konkrétní odškodnění. Pokud se netýká nutně jenom majetkové újmy, ale i újmy na našem zdraví, může být aplikováno takzvané denní odškodné. To je spojeno nejčastěji s úrazovým pojištěním, které dnes většina pojišťoven na našem trhu nabízí. A to jak v rámci standardní nabídky, tak i jako součást různých cestovních pojistek, které můžeme využít nejenom u nás, ale i v zahraničí.

Co se pojmem denní odškodné označuje?

Samotný pojem denní odškodné poté souvisí především s dobou samotného plnění, které souvisí s léčením následků konkrétního úrazu, nebo jiného problému. Trvá až do doby, kde lékař jasně prohlásí, že jsme již plně v pořádku. Pojmem denní odškodné se tak označuje přesný počet dní, po které jsme se d daným problémem nebo s daným zraněním léčili v nemocnici, ale stejně tak i doma, nebo kdekoliv jindy.

Může kombinovat i různé úrazy

Důležité je vědět, že u některých pojišťoven se může denní odškodné také kombinovat. Pokud tedy dojde k situaci, že se nám stanou dva různé a navzájem nesouvisející úrazy, může denní odškodné jednotlivé z nich sčítat a my tak samozřejmě získáme odškodnění za oba dva z nich a to po dobu léčení každého.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2