Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Bonifikace

Pojmem bonifikace se v současném světě pojišťovnictví označuje jakékoliv zvýhodnění. Jeho výše je často uvedena v konkrétní smlouvě a souvisí tak s tím, že budeme platit nižší, než je běžné pojistné. Samozřejmě na bonifikaci nemusí být ve většině případů nárok, ale přesto ji dnes celá řada pojišťoven svým klientům nabízí. A to za celou řadu věcí, které se mohou pojistky týkat.

Spočítat ceny povinného ručení

Kdy můžeme mít na bonifikaci nárok?

Velmi často to může být situace, kdy sjednáváme pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. V takovém případě je bonifikace velmi často spojena s předcházejícím bezeškodným průběhem. Čím je delší, tím více procent nám může být sníženo. Stejně tak se ale může bonifikace týkat třeba toho, kdy sjednáváme pojistku prostřednictvím internetu a tak není třeba takové administrativy. Bonifikace nás ale může potkat i jako stálého klienta.

Kdy můžeme ztrácet nárok?

Třeba v případě, kdy bezeškodný průběh nemáme. Stejně tak to může být i situace, kdy jsme problémovým klientem a nevztahuje se na nás žádná výhoda. Často může být ale bonifikace spojena třeba i s nutností splnit určité podmínky toho, abychom měli na zvýhodnění nárok. A pokud je nedodržíme nebo nesplníme, tuto možnost ztrácíme.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.