Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Bonifikace

Pojmem bonifikace se v současném světě pojišťovnictví označuje jakékoliv zvýhodnění. Jeho výše je často uvedena v konkrétní smlouvě a souvisí tak s tím, že budeme platit nižší, než je běžné pojistné. Samozřejmě na bonifikaci nemusí být ve většině případů nárok, ale přesto ji dnes celá řada pojišťoven svým klientům nabízí. A to za celou řadu věcí, které se mohou pojistky týkat.

Kdy můžeme mít na bonifikaci nárok?

Velmi často to může být situace, kdy sjednáváme pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. V takovém případě je bonifikace velmi často spojena s předcházejícím bezeškodným průběhem. Čím je delší, tím více procent nám může být sníženo. Stejně tak se ale může bonifikace týkat třeba toho, kdy sjednáváme pojistku prostřednictvím internetu a tak není třeba takové administrativy. Bonifikace nás ale může potkat i jako stálého klienta.

Kdy můžeme ztrácet nárok?

Třeba v případě, kdy bezeškodný průběh nemáme. Stejně tak to může být i situace, kdy jsme problémovým klientem a nevztahuje se na nás žádná výhoda. Často může být ale bonifikace spojena třeba i s nutností splnit určité podmínky toho, abychom měli na zvýhodnění nárok. A pokud je nedodržíme nebo nesplníme, tuto možnost ztrácíme.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová