Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

MMS

Co je MMS?

Zkratkou MMS (Multimedia Messaging Service) se označují multimediální zprávy. Ty mohou kromě textu obsahovat také obrázky, fotografie či zvukový záznam. MMS zprávy lze odesílat a přijímat na telefonech, které podporují multimediální obsah. Alternativně služba funguje na internetu. MMS byly populární především v minulosti. Po zlevnění mobilních dat a nástupu chatovacích aplikací jejich význam výrazně klesl.

Jak vyzvednout MMS, když ji nemůžete přijmout?

Pokud váš mobilní telefon nepodporuje MMS zprávy nebo službu nemáte povolenou, můžete si zaslaný obsah prohlédnout na internetu. Jak vyzvednout MMS? Postup se v rámci operátorů mírně liší, nicméně v zásadě bude velmi podobný. Od svého operátora obdržíte SMS zprávu s upozorněním a webovou adresou, kde si MMS z internetu  stáhnete. Na této stránce zadáte své telefonní číslo a unikátní jednorázové heslo, které vám přišlo ve zprávě. Po potvrzení těchto údajů uvidíte zaslaný obsah.

Stejná platforma operátora obvykle slouží i pro odesílání MMS z internetu. Někteří operátoři tyto MMS brány již značně omezili nebo zcela zrušili, protože je zákazníci v současnosti prakticky nevyužívají.

Zrušení převodu SMS na MMS

Pokud jste dostali vyúčtování od operátora, podle kterého máte zaplatit za MMS, přestože jste žádné neposílali, ještě to neznamená, že se vás poskytovatel snaží okrást. Převod SMS  na MMS totiž někdy proběhne automaticky. Dochází k němu zejména u delších SMS zpráv po překročení určitého počtu znaků. Limit se může lišit v závislosti na jednotlivých telefonech.

Máte-li MMS zdarma, možná převod SMS na MMS ani nezaregistrujete. Jestliže mu však chcete zabránit, podívejte se, zda to jde v nastavení telefonu. Eventuálně si stáhněte některou z aplikací, které fungují jako náhrada výchozí SMS aplikace. Většinou poskytují širší možnosti nastavení včetně zakázání převodu SMS na MMS.