Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Stavová rovnice plynu

Co je stavová rovnice plynu?

Jedná se o jasně specifikovanou rovnici, která vyjadřuje vzájemnou závislost mezi několika stavovými veličinami. Jedná se především o termodynamické děje, které se nacházejí v ideálním plynu. Mezi jednotlivé veličiny následně počítáme tlak, ale i objem, nebo látkové množství. To je stavová rovnice plynu využívá. Cílem dané rovnice je především popsat konkrétní vlastnosti plynu. Stavová rovnice plynu je jednou z mnoha možností, které existují. Obecně lze říci, že patří mezi jedny z nejjednodušších, kterými lze konkrétní plyn popsat.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.