Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Státní energetická inspekce

Co je Státní energetická inspekce?

Už samotný název jasně napovídá, že se jedná primárně o kontrolní orgán spravovaný státem. Konkrétně spadá pod Ministerstvo průmyslu a obchodu. Kromě hlavního ústředí se dělí i na jednotlivé územní inspektoráty. Státní energetická inspekce se stará hlavně o kontrolu spojenou s dodržováním energetického zákona, stará se o kontrolu dodržování cenových předpisů a další oblasti. Kromě kontroly Státní energetická inspekce může udělovat i pokuty za případné porušování konkrétního zákona. Pokuty jsou obvykle finančního rázu.

Změnit dodavatele
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.