Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Sazba jednotarifní

Co je sazba jednotarifní?

Konkrétní smlouva o odběru elektrické energie může mít různé podoby. Většinu lidí v ní nejvíce zajímá  konkrétní cena. V tomto ohledu platí, že může být aplikována dvoutarifní sazba, stejně jako může být aplikována také sazba jednotarifní. Ta říká, že cena elektrické energie je pevně dána, bez ohledu na to, v jakou denní nebo noční hodinu proud čerpáme a využíváme. Sazba jednotarifní je tedy využívána tam, kde je především noční provoz různých spotřebičů skutečně minimální a tak tomu není nutné danou cenu jakkoliv přizpůsobovat.

Neplatíte příliš za elektřinu?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.