Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Sazba dvoutarifní

Co je sazba dvoutarifní?

Každý, kdo odebírá elektřinu, má uzavřenou smlouvu s konkrétním dodavatelem. V rámci ní to může být jednotarifní produkt, stejně jako zde může být uplatněna sazba dvoutarifní. Ta je nejčastěji spojena s denní dobou, po kterou je elektřina odebírána. Na tomto základě se následně mění její cena. V minulosti to byl především známý noční proud, který funguje na stejném principu. Na tom je sazba dvoutarifní nejlépe vysvětlitelná. V rámci sazby se přirozeně nemění cena elektřiny a roli zde hraje hlavně cena, která bývá mimo špičku nižší.

Neplatíte příliš za elektřinu?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.